Komentáre

Domček pre deti: 5 tipov na jeho výrobu

Domček pre deti: 5 tipov na jeho výrobuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stavať dom na strome je snom mnohých detí a priznajme si to, mnohým rodičom. Avšak málokto z vás si tento sen uvedomí a začne robiť túto slávnu chatu. Dnes vám dávame všetky kľúče na výrobu stromčeka pre deti. Nebojte sa, z toho budete mať úžitok. S vašimi nástrojmi, poďme!

Tip č. 1: Ak chcete vytvoriť kabínu, vyberte si strom starostlivo

Základom pre zostavenie kabíny je výber správneho stromu. Uvedomte si, že na stabilizáciu vašej konštrukcie musíte uprednostniť strom, ktorého kmeň kmeňa je väčší ako 150 cm. Ak je kabína umiestnená medzi dvoma stromami, musíte ju spevniť pomocou kovovej konštrukcie. A ak zvolený strom nemôže pojať celú kabínu, budete musieť nainštalovať hromady na časť alebo celú konštrukciu.

Tip č. 2: Výber dreva

V kabíne budete mať na výber medzi rôznymi druhmi dreva. Vsádzajte na miestne materiály, budú oveľa lacnejšie. Uistite sa o kvalite zakúpeného dreva, ktoré bude mať priamy vplyv na životnosť vašej kabíny. Stavba vášho domu na strome začína s vytvorením podlahy, ktorá dostane kabínu a možnú terasu. Potom budete musieť namontovať steny, strechu a rôzne prvky, ako sú okná, dvere a prístupy. Je zriedkavé nájsť stromové domy vo forme súpravy. Ak ste však malí údržbári, neváhajte si kúpiť drevenú chatu a prispôsobiť ju stromu, ktorý ju dostane.

Tip č. 3: Chráňte kabínu

Dom na strome by mal byť chránený. Zabezpečte stabilitu zariadenia výberom kvalitných spojovacích prostriedkov vhodných pre hmotnosť, ktorú musia podoprieť. Je zriedkavé, že sa chránia stromárne, preto zvážte lakovanie alebo ošetrenie dreva. Vaša konštrukcia bude oveľa odolnejšia.

Tip č. 4: Bezpečné!

Aj keď splníte sen tým, že postavíte dom na strome, ťažia to hlavne vaši batoľatá. Uistite sa, že je konštrukcia bezpečná. Ak sa chcete vyhnúť pádom, vyberte zvodidlá alebo siete. Ak máte malé deti, radšej zvoľte schody ako rebrík. Drevo musí byť brúsené a ošetrené, aby sa znížilo riziko zranenia.

Tip 5: Buďte zodpovední

Aby sme vám mohli poskytnúť všetky tieto tipy, sme sa mohli spoľahnúť na spoločnosť Nid Perché, špecialistu na výstavbu neobvyklého ubytovania. Postavenie dreveného domu musí byť vykonané s ohľadom na prírodu. Obmedzte rezanie pobočiek, prispôsobte sa svojmu prostrediu a predovšetkým prácu s remeselníkmi a miestnymi dodávateľmi!