Tipy

Materiálové zameranie: ako zvoliť kefu na akrylové farby?

Materiálové zameranie: ako zvoliť kefu na akrylové farby?

Zmes pigmentov a syntetických živíc, akrylová farba vyžaduje dôkladný výber štetcov, ktoré vám umožnia jej aplikáciu. Je to trvalý náter a veľmi rýchle schnutie (môže stačiť niekoľko minút), preto je vhodné, aby ste si udržali jeho novinky: 739807 mokré kefy počas celej pracovnej relácie a potom ich dôkladne vyčistili. Budete potrebovať široký sortiment noviniek: 739807 akrylové kefy rôznych veľkostí a tvarov, ktoré sa prispôsobia všetkým etapám tvorby vašej práce.

Akrylová kefa: aký tvar zvoliť?

Vyberte si niekoľko foriem noviniek: 739807 štetcov na vytvorenie pozadia, témy, podrobností a úprav. Súčasné formy: 739807 základných štetcov:

  • novinka: 739807 široké kefy a štetce (pravouhlá kefa): pre rovné plochy jednotnej farby, napríklad na pozadí plátna;
  • novinka: 739807 ploché kefy, dlhé alebo krátke, na vytvorenie predmetu a jeho detailov; vyberte ich viac alebo menej podľa rozmerov vášho objektu;
  • okrúhle alebo špicaté: pre detaily, jemnosť, povrchovú úpravu; špičkou si uvedomíte veľmi jemné detaily a budete ju môcť stláčať;
  • skosené: dosiahnuť jemné a presné línie;
  • ventilátor: na vyblednutie a zasklenie (priehľadná vrstva na konci práce, aby farby vibrovali);
  • mačací jazyk alebo vypuklé mačky: na blednutie, rozmazanie, zaoblené obrysy, glazúry, reliéfy.

Akrylová kefa: aký typ štetín?

Ideálne štetiny pre akryláty sú vyrobené zo syntetických materiálov (nylon alebo perlon). Viac menej flexibilné, sú veľmi odolné a ľahko sa čistia (ideálne na čistenie akrylu,maľba rezistentné). Ak sa rozhodnete pre prírodné štetiny, zabudnite na štetiny typu petit-gris, ktoré nie sú dostatočne robustné, a uprednostňujete hodvábne hodvábne vlákno, ktoré umožňuje účinkom materiálov a pri práci s nožom podobné materiály (akryl sa často používa s nožom) , Nájdete novinka: 739807 akrylové kefy v pomerne širokom cenovom rozpätí od niekoľkých eur do niekoľkých desiatok eur v závislosti od typu vlasov, ale najmä od tvaru a veľkosti. Začiatočníci si môžu zvoliť rad noviniek: 739807 štetcov, ktoré im pomôžu vybrať si hlavnú novinku: 739807 základných štetcov.