Ostatné

Môj dekor vo farbách Grécka

Môj dekor vo farbách Grécka


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Spadáte pre kúzlo malých gréckych dedín, ktorých domy s bielymi stenami a modrými okenicami smerujú k moru? Vylepšite svoj interiér a nájdite túto príjemnú atmosféru plnú elegancie. V spálni, v obývacej izbe, v kuchyni sú farby Grécka skutočnou pozvánkou na cestovanie a kúpanie každej izby pokojným vyrovnaním.

Stolový riad v modrej a bielej farbe

Porcelán a kamenina sú inšpirované gréckym dychom tým, že sa hrajú s odtieňmi modrej prerušovanými nepoškvrnenou bielou. Dosky, servírované jedlá, tête-à-tête - hladké alebo zdobené tisíckami vzorov - rozjasňujú každé jedlo bez evokovania mýtickej gréckej krajiny. Stolová bielizeň nie je výnimkou z pravidla ani hrnčeky a iné papierové utierky z azúrovo modrej bavlny, polnočnej modrej a bielej. Atmosféra plná sviežosti, ktorú možno tu a tam zohriať v pekne žltom slnku.

Fotokredit: Delamaison

Obývacia izba v gréckom štýle

Na evokovanie gréckych ostrovov, ktoré dotýkajú tak hlboké modré iónske a Egejské more, je dominantná farba obývacej izby zjavne modrá, ktorá je k dispozícii vo veľmi bohatej škále odtieňov. Od bledomodrej až takmer čiernej modrej sú povolené všetky odtiene, od nábytku po záclony, rámy a ozdobné predmety až po koberce. Aby boli tieto rôzne blues jasnejšie, je nevyhnutná čisto biela. Môžeme podporiť grécky štýl pomocou niektorých objektov z mytológie. Biele stĺpiky stola sa stávajú majestátnym prepojením medzi obývacou izbou a jedálňou. rohová pohovka v bielej Alcantare na gigantickom žiarivom modrom koberci pripomínajúcom more, priateľský stôl s bielou centrálnou nohou a skosenou sklenenou strechou, ktorá evokuje priehľadnosť vody, elektrické modré obrázkové okná nevyhnutne pripomenú Grécku.

Fotografický kredit: Dulux Valentine

Grécka spálňa na odpočinok

Modré a biele pomáhajú upokojiť veci a dokonale sa hodia do spálne. Toto miesto oddané odpočinku, ale aj intimite, sa hodí najmä do gréckeho štýlu. Baldachýn s bielym tylom, tmavomodré plachty, biely a modrý potlačený poťah na prikrývky, koberec Flokati v čistej nepoškvrnenej panenskej vlne, pastelovo modré vlnité záclony pre prehľadnosť sú elegantné detaily, ktoré určite evokujú krištáľovo čistej vody a biely piesok z veľkých gréckych pláží. Izba s romantickou výzdobou, v ktorej nábytok zo zlatého dreva dodá elegancii, ktorá už existuje.

Fotokredit: Delamaison

Aké tóny zodpovedajú farbám Grécka?

Môžete pridať niekoľko rád červenej, oranžovej alebo žltej farby, aby sa zahrial alebo rozžiarili farby Grécka. Vytvárajú výrazný kontrast medzi ich teplými tónmi a sviežosťou modrej a bielej. Viac neutrálne hnedé ako čokoláda alebo lesklá hnedá vytvárajú rafinovanú harmóniu s gréckym štýlom. Združenie, ktoré nemá príťažlivosť v kúpeľni s otvoreným oknom do prírody. Nakoniec v kancelárii, ktorá má prevažne azúrovú modrú a bielu farbu, sa rozhodujeme pre svetlé tóny zelenej farby, ktorá pomáha zaostrovať a evokuje veľké borovicové lesy ostrova Skopelos. Jednoduchosť je nevyhnutná, aby neprerušila meditáciu: na zvýraznenie fotografií Mykonosu, nádherného bieleho zrnka položeného na mori, v Sarónskom zálive alebo v Aténach postačí niekoľko bielych rámčekov.

Fotokredit: Delamaison