Informácie

Bezpečné detské ihrisko v záhrade

Bezpečné detské ihrisko v záhrade


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Máte deti a chcete pre ne vytvoriť ihrisko? Je to skvelý nápad! Dnes je v záhrade množstvo hojdačiek, šmýkačiek, drevených chát a ďalších prvkov, ktoré zabezpečujú šťastie našich batoľatá. Potešujúce deti sú dobré, ale ich udržiavanie v bezpečí je lepšie. Ako? Tu sú naše tipy!

Vhodné ihrisko

Keď idete do verejného parku, vek detí, pre ktoré je ihrisko určené, je vždy špecifikovaný. Vedzte, že keď si doma vytvoríte detské ihrisko, musíte sa prispôsobiť aj veku svojich detí. Chybou je investovať do položiek s ohľadom na budúcnosť. Potrebujete hry vhodné pre vaše deti a nie hry, ktoré môžu používať za pár mesiacov alebo za niekoľko rokov. Ak máte deti rôzneho veku, myslite na každého. Niektoré hry, ako sú kabíny, oslovujú deti všetkých vekových skupín. Niektoré hojdačky kombinujú aktivity pre deti a batoľatá. Upozorňujeme, že existujú aj prispôsobiteľné hracie priestory.

Štandardné detské ihrisko

V Európe máme to šťastie, že máme úžitok z veľkého počtu štandardov všetkého druhu. Sú užitočné najmä pri nákupe výrobkov pre deti. Pri výbere prvkov vášho ihriska nezabudnite tiež skontrolovať, či sú v súlade so štandardom. Nepoužívajte použité výkyvy, pretože kvalita sa nedá overiť.

Zaistite detské ihrisko

Je možné a malo by byť zabezpečené detské ihrisko. Najprv sa postarajte o pôdu. Táto musí byť flexibilná, aby sa znížilo riziko zranenia v prípade pádu. Môže pozostávať z trávy, piesku alebo z osobitnej pokrývky. Ak máte veľmi malé deti, je veľmi užitočné oplotiť detské ihrisko. Starší ľudia tam môžu vždy chodiť slobodne, ale tých najmenších musia sprevádzať. Ak chcete optimalizovať bezpečnosť detí, skontrolujte, či sú prvky, ktoré tvoria ihrisko, správne zostavené. Ak s montážou nie ste spokojní, zavolajte odborníka. V obidvoch prípadoch vyskúšajte zariadenia skôr, ako sa vaše deti budú hrať.

Udržujte ihrisko

A áno! Údržba detského ihriska. Každý rok, najlepšie pred slnečnými dňami, by ste mali skontrolovať podlahy, upevnenie, laná atď. Musíte sa ubezpečiť, že všetko funguje správne a či vaše deti nehrozia. Ak je niektorá časť rozbitá alebo opotrebovaná, vymeňte ju. Vyhnite sa opravám, ktoré budú iba dočasné alebo potenciálne nebezpečné.

Dohliadajte na deti

Detské ihrisko je miesto, ktoré môže byť nebezpečné. Vždy by ste mali byť prítomní, aby ste mohli sledovať svoje malé deti. U starších detí sa uistite, že sa správajú primerane a že sa neohrozujú.