Tipy

Krb: čo potrebujete vedieť o vložke a uzavretom krbu

Krb: čo potrebujete vedieť o vložke a uzavretom krbu

Vložky a uzavreté krby sa pomaly vracajú k aktuálnemu stavu. Zmeňte dekoráciu interiéru a chcete využiť príležitosť na inštaláciu krbu? Vyhľadajte tieto režimy vykurovania, porovnateľné a ponúkajúce mnoho výhod. Viac článkov na tému: Citácie kúrenárskych prác

Vložka

Vložka sa zmestí do už existujúceho krbu: z otvoreného krbu sa stáva uzavretý krb. Tepelný výkon je silne ovplyvnený a pohybuje sa v priemere od 15% do 75%. Výhodou vložky je to, že podstatne minimalizuje prácu, ktorá sa má vykonať. Na jeho inštaláciu je potrebné, aby bol komín v dobrom stave. Nezabudnite si to nechať skontrolovať odborníkom. Z bezpečnostných dôvodov je potrebné opláštenie potrubia. Na vykurovacej strane sú nainštalované nízke predné vstupy na zachytenie okolitého vzduchu. Ten sa vracia do miestnosti v hornej časti, zvyčajne cez mriežky. Sklo tiež zachytáva teplo odrazom.

Uzatvorený krb

Na rozdiel od vložky je uzavretá krbu inštalovaná počas kompletnej montáže komína. Vzduch v miestnosti je nasávaný zo spodnej časti krbu a vystupuje cez kapotu. Rovnako ako vložka, aj uzavretý krb má okno, ktoré účinkuje dozvukom na obnovenie tepla. Na zvýšenie výkonu uzavretého krbu je dokonca možné inštalovať potrubia. Teplo sa rozšíri do ďalších miestností domu. Uzatvorený krb je preto ideálnym riešením, ak chcete urobiť z neho hlavný režim vykurovania. Stručne povedané, ak už máte otvorený krb, najlepším riešením je, samozrejme, zvoliť vložku.

Výhody a nevýhody vložky a uzavretého krbu

Ekonomické aj ekologické spaľovanie dreva je v porovnaní s otvoreným krbom znížené. Tepelný výkon je optimalizovaný a autonómia je päťkrát väčšia ako pri otvorenom ohništi. V priemere je to 10 hodín. Sklo umiestnené pred krbom poskytuje bezpečnosť v prípade lietajúcich uhlíkov. Na strane dizajnu je možné krbový rám podľa potreby prispôsobiť, aby dal vašej obývačke charakter. Nevýhody sú menšie, ale pri nákupe sa musia brať do úvahy. Vložka a uzavretý krb sú menej vizuálne príjemné ako krb s otvoreným ohniskom. Napriek tomu majú nepopierateľné kúzlo a vzhľadom na výhody je pomerne ľahké urobiť tento malý kompromis. Druhá nevýhoda: sklo má tendenciu ľahko sa upchávať. Vyžaduje si to pravidelnú a dôslednú údržbu.