Informácie

Zvuková izolácia: aké sú najlepšie materiály?

Zvuková izolácia: aké sú najlepšie materiály?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Či už žijete v blízkosti letiska alebo v prímestskej štvrti, hluk sa môže stať intenzívnym zdrojom každodenného stresu. Môžete byť hlavným zdrojom hluku sami, napríklad hudobníci, čo môže viesť k napätiu so susedmi. Pochopenie toho, ako funguje zvuková izolácia, je preto nevyhnutné na ochranu pred hlukom. Viac článkov na tému: Izolácia

Základy zvukovej izolácie

Zvuk je vibrácia, ktorá sa prvýkrát šíri vzduchom. Vibrácie sa prenášajú z molekúl na molekuly, ak ich nič nezastaví. Môže tiež cestovať vďaka zvukovým vodičom, ako je betón alebo dlaždice. Ak teda nezateplíte svoj domov, betón, tehly alebo drevo nebudú schopné samy chrániť pred vonkajším hlukom. Je tiež dôležité si uvedomiť, že tam, kde vzduch prechádza, hluk prechádza: teda okná, ktoré prepúšťajú prievan, prepúšťajú hluk. Okrem toho, čím je materiál hrubší, tým väčšia je jeho schopnosť zastaviť vibrácie, nazýva sa to hromadný efekt. Malo by sa pamätať aj na to, že vnútri ubytovacích priestorov medzi jednotlivými miestnosťami môže prúdiť hluk, čo vážne ovplyvňuje pohodlie rodiny.

Základné metódy

Najskôr zvážte inštaláciu nových okien, dvojité alebo trojité zasklenie. Veľká časť vonkajšieho vzduchu, a tým aj hluku, bude teda blokovaná účinnými oknami. Inštalácia nových okien môže podliehať daňovému dobru. Druhým krokom je použitie hustých kobercov v spálňach, aby sa zabránilo cirkulácii hluku v domácnosti, získate tiež veľa pohodlia. Mali by ste tiež premýšľať o vytvorení hrubých oddielov napríklad pomocou polystyrénových panelov.

Zvuková izolácia a tepelná izolácia

Zvuková izolácia je takmer vždy sprevádzaná tepelnou izoláciou, pokiaľ ide o izoláciu proti vonkajšiemu hluku. Horná vlna a sklenená vlna, pretože sú silné, môžu slúžiť tomuto dvojitému účelu. Pozor, nenechajte prázdny priestor, vzduch by tam mohol preniknúť a tým zrušiť izoláciu. Polyuretánové kompozitné peny sú ľahké a dajú sa umiestniť zvnútra, čo umožňuje izoláciu počas renovačných prác obmedzením straty priestoru. Nezabudnite tiež zistiť, odkiaľ pochádza vonkajší hluk. Ak sú vzdušné v prípade blízkeho letiska, izolujte strechu silnejšou vrstvou sklenenej vlny v podkroví. Ak hluk vychádza z cesty, izolujte steny účinnejšie. Majte však na pamäti, že zvuková a tepelná izolácia vás urobí pohodlným a energia ušetrí vynaložené úsilie!