Užitočný

Trávnik: traktor alebo kosačka, čo si vybrať?

Trávnik: traktor alebo kosačka, čo si vybrať?

Kosačka je ideálna pre malé trávnaté plochy


Fotokredit: MTD  

Domnievame sa, že záhrada s rozlohou menej ako 350 m² je malý priestor. Slabá oblasť je veľmi často nižšia, ak počítame stavby, uličky, zeleninovú záhradu, dokonca aj plavecký bazén. Rezanie trávy sa preto môže vykonávať pomocou elektrickej ručnej kosačky. Táto ekologická kosačka je tiež lacná. Na zjednodušenie úlohy sme vybrali elektrickú kosačku so zberačom trávy. Je lepšie zvoliť šírku rezu približne päťdesiat centimetrov, aby sa zmenšila tam a späť. Od 350 do 1 000 m² postačuje termálna kosačka na trávu.

Jazdec do strmého terénu alebo s mnohými prekážkami


Fotokredit: Elem Garden  

Keď sa trávnik natiahne, pokiaľ oko vidí ... alebo takmer, nie je iná možnosť, ako investovať do pojazdnej kosačky, čo je nevyhnutný mini traktor na kosenie obrovského trávnika bez toho, aby sa unavilo. Jazdec - ako motokár - je vhodný do záhradnej záhrady s rozlohou 1 000 až 3 000 m². Pohodlné a efektívne, pracuje na tepelnej energii. Čepeľ dúchadla nainštalovaná na žacej lište umožňuje vysunutú kosenú trávu, ale jazdec môže byť vybavený zberačom trávy. Odporúčaná šírka záberu je 76 cm na 1 500 m² a na 112 cm ďalej. Veľmi praktický jazdec je ideálnym spoločníkom v záhrade, kde postele a prekážky nasledujú jeden za druhým. Je vhodný aj do strmého terénu až do 30%.

Veľkoplošný trávnik


Fotokredit: MTD  

Kosačka na trávu je ideálna pre oblasť s rozlohou 1 500 až 8 000 m², ktorá je pomerne jasná. Vybavený integrovaným zberačom, zabraňuje zberu odpadu z kosenia pomocou zhŕňača a získaný výsledok je bezchybný. Bočný traktor s trávnikom umožňuje rýchle kosenie. Drahšia je kosačka s predným rezom s dieselovým motorom a hydrostatickou prevodovkou, ktorá je mimoriadne výkonná a umožňuje dosiahnuť profesionálny výsledok. Na druhej strane tieto trávnaté traktory, ktoré sú prispôsobené strmému terénu až do 25%, nie sú príliš ovládateľné v parkoch s početnými posteľami, hájmi a inými prekážkami.

Zberná krabica alebo mulčovanie?Fotografický kredit: Viking / Ribiland  

Žací stroj, jazdec a traktor môžu byť vybavené zberačom trávy. Ideálne zhromažďuje odpad z kosenia. Poznámka: 500-litrový kontajner je veľmi ťažký. Je lepšie zvoliť 250-litrový zberač trávy, ktorý sa ľahšie ovláda. Pokiaľ ide o mulčovanie, ktoré spočíva v opätovnom umiestnení kosených porastov na zemi pri kosení, ide o častý systém s jazdcom. Ideálny na hnojenie a ochranu trávnika, napriek tomu si vyžaduje kosenie každé tri dni. Neodporúča sa pre tých, ktorým chýba čas.