Komentáre

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri korčuľovaní nábytku

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri korčuľovaní nábytku

Obliekanie starého nábytku sami predstavuje ekonomické riešenie, ktoré každému dáva kreativitu zadarmo. S trochou zručnosti môže byť výsledok ohromujúci. Korčuľovanie kusu nábytku vám umožní vdýchnuť nový život starému drevenému nábytku, ale aj starnúť nový a bezduchý kus nábytku. Dosť na to, aby ste dotiahli eleganciu krajiny do interiéru obývacej izby alebo akejkoľvek inej miestnosti. Buďte však opatrní: niektoré pomerne časté chyby sú zdrojom mnohých sklamaní.

Chyba č. 1: Korčuľovanie kusu nábytku bez prípravy povrchu

Ak chcete dosiahnuť dobrý výsledok, je nevyhnutné nevynechať prípravnú fázu kusu nábytku na korčuľovanie. Je nevyhnutné ju odhaliť, pretože zjednotí podporu, zafixuje diery a napraví rôzne nedokonalosti v lese: rovnako dôležitá fáza, ktorá pomôže priľnavosti patiny. Tento prípravok pozostáva z opatrného morenia, najskôr so špecifickým výrobkom a potom z brúsnej tkaniny s veľmi jemnými zrnami, aby sa dosiahol dokonale hladký povrch.
Fotografie: Maisons du Monde

Chyba č. 2: Použitie príliš silnej šťavy z farby

Toto je vážna chyba, ktorá bude mať za následok maskovanie zrna dreva, pričom priehľadnosť šťavy nebude dostatočná. Korčuľovanie kusu nábytku šťavou z farby znamená uspokojivé riedenie materiálu. Na riedenie farby môžete použiť biely lieh alebo - šetrnejšie k životnému prostrediu - vodu. Ideálny pomer je jeden liter farby pre tridsať centimetrov riedidla. Získaný materiál je tekutý a nanáša sa plochým štetcom. Aby sme dosiahli skvelý výsledok, musíme rešpektovať smer zrna dreva. Po úplnom zaschnutí sa musí liaty olej alebo lak previesť cez celý kus nábytku.
Fotografie: Maisons du Monde

Chyba č. 3: Na čerešňu naneste patínu z bieleho olova

Biely olovo sa môže aplikovať iba na drevo s otvorenými žilami, ako je dub alebo borovica, ale najmä nie na divú čerešňu. Dýhy tiež nemôžu dostať tento druh patiny. Na druhej strane nábytok z čerešňového dreva môže byť mierne poškriabaný brúsnym papierom: metóda, ktorá umožňuje odstrániť lak bez toho, aby sa získalo surové drevo. Zostáva potom aplikovať základný náter, potom jednu alebo dve vrstvy povrchovej úpravy farby podľa vášho výberu. Svetlý odtieň je veľmi trendy.
Fotografie: Maisons du Monde

Chyba č. 4: Na surové drevo naneste patinu

Toto je bežná chyba, keď chcete iba odtieňovať farbu dreveného nábytku: výsledok, ktorý možno dosiahnuť umiestnením jednoduchého tekutého vosku na surové drevo. Na druhej strane korčuľovanie kusu nábytku zo surového dreva vyžaduje inštaláciu dvoch vrstiev pozadia, ktoré sa vyberú zo širokej palety farieb alebo odtieňov, ktoré ponúkajú maloobchodníci. Starý aspekt sa získa vďaka glazúre na patinu, ktorá sa nanáša štetcom a potom sa pred sušením zmieša s látkou. Trendovou myšlienkou je korčuľovať kuchynský nábytok zo surového dreva v šedých odtieňoch tak, aby zodpovedal kovovým gombíkom a čiernej lakovanej pracovnej doske.

Fotografie: Amadeus