Informácie

Ako nainštalovať dlaždice na vyhrievanú podlahu?

Ako nainštalovať dlaždice na vyhrievanú podlahu?

Dlaždice, dokonalý vodič tepla, sú jednou z vrstiev, ktoré sa najlepšie hodia pre vyhrievané podlahy. Po výbere dlaždíc je čas položiť! Nájsť ďalšie články na tému: Cenová ponuka pre inštaláciu obkladačiek

Vaše materiály

Dlaždice sa budú vyberať z porcelánovej kameniny, natiahnutej kameniny alebo terakoty. Môžete si tiež vybrať dlažbu z vápenca, mramoru, kremeňa, bridlice, rekonštituovaného kameňa, emailov a sklenenej pasty. Vyhnite sa však nadmerným hrúbkam obkladov z prírodného kameňa, ktoré vytvárajú vysokú tepelnú zotrvačnosť a uprednostňujú materiály s maximálnou hrúbkou 20 mm. Druh lepidla je dôležitý, pretože zahrievaná podlaha spôsobuje obkladanie obkladov, čo je dôsledok rozťahovania a zasunutia podpery. Vyberte si špeciálne lepidlo na dlaždice a tmel, ktoré odoláva deformácii. Je to deformovateľná spojovacia malta špeciálne navrhnutá pre substráty, ktoré sa môžu zdeformovať.

Príprava poteru

Pred začatím ukladania obkladov naplánujte poter vykurovacieho systému poterom na podlahové vykurovanie, nezabudnite na štiepacie škáry. Tieto spoje budú potrebné na prahoch dverí, ak sa náter rozšíri z jednej miestnosti do druhej. Poter bude vyhovovať CPT 3606 pre parkety s elektrickým žiarením, NF DTU 65.14 pre vykurovanie teplou vodou a CPT 3164 pre reverzibilnú podlahu. Poter musí schnúť najmenej 3 týždne pred prvým zahriatím, ktoré sa bude vykonávať postupne v priebehu niekoľkých dní, aby sa zastavilo 48 hodín pred položením dlaždíc. Je dôležité nepokladať dlaždicu na príliš vlhký poter. Poter musí byť tiež čistý a rovný.

Inštalácia a kladenie dlaždíc na vyhrievanú podlahu

1 - Pokračujte v lepení V závislosti od veľkosti dlaždíc a typu lepidla pripravíte podložku jednoduchým alebo dvojitým lepidlom. Prečítajte si používateľskú príručku, ktorá vám povie. Inštalácia veľkoformátových dlaždíc (väčších ako 60X60) nebude mať rovnaké obmedzenia absorpcie vody. Pri kúpe lepidla si nezabudnite skontrolovať dávkovanie. 2 - Umiestnenie dlaždíc Bude sa to robiť jemne poklepaním na každú dlaždicu gumovou paličkou. Na obkladanie škár použite plastové výstuže, ktoré umiestnite medzi každú obkladačku a ktoré sa použijú na udržanie obkladu na mieste pri zachovaní rovnakej šírky škáry všade. Vezmite viac alebo menej široký pavúk podľa požadovanej šírky škáry. Pre tradičnú terakotovú dlaždicu sa odporúča šírka 6 mm. 3 - Urobte si pečate. 4. Zložte výstuhy tesne pred úplným zaschnutím spoja. 5- Opätovné spustenie sa uskutoční 2 až 7 dní po inštalácii obkladu.