Komentáre

Duralex, klasický francúzsky riad

Duralex, klasický francúzsky riad

Duralex je francúzska značka známa na celom svete. Špecializuje sa na výrobu tvrdeného skla. Niektoré z ich výtvorov sú nadčasové, iné príjemne vintage. Duralex sa obnovuje a ponúka produkty každý rok v súlade so súčasnými trendmi. Chcete objaviť minulosť a súčasnosť značky Duralex? Tu je ich príbeh.

História značky Duralex

Značka Duralex bola založená v roku 1945, ale jej história sa začala písať v 30. rokoch 20. storočia, keď spoločnosť Saint-Gobain kúpila sklo. Posledne menovaný, ktorý sa nachádza neďaleko Orleans, stále existuje, stal sa ústredím spoločnosti. Počas povojnového obdobia boli výtvory Duralex veľmi populárne. Bohužiaľ, 90. roky boli ťažké a značku prevzal taliansky sklár. Budeme musieť počkať do roku 2008 a na príchod skupiny akcionárov, kým sa spoločnosť zotaví. Značka inovuje a zvolí udržateľné riadenie. Žije s dobou, pre potešenie každého.

Fotokredit: Duralex

Hra transparentnosti

Duralex je silný, čo je tvrdené sklo. Aby sa získala, značka zahrieva sklo na 700 ° C a potom ho okamžite ochladí. Tento proces umožňuje získať priehľadný a veľmi pevný materiál. Poháre, šálky, taniere, nádoby s vekami a miskami podporujú teplotné zmeny až do 130 ° C. Môžu ísť do mikrovlnnej rúry a dokonca umiestniť do mrazničky. Značka Duralex tiež ponúka celý rad produktov s názvom OVENCHEF, ktoré podporujú teploty medzi -20 ° C a 300 ° C. Tvrdené sklo je takmer nerozbitné, je 2,5-krát pevnejšie ako tradičné sklo. A ak to urobíte tak, že ho zlomíte, vedzte, že kusy nie sú ostré. Chápeme lepšie, prečo je Duralex obľúbenou značkou v školských jedálňach.

Fotokredit: Duralex

Zbierka Duralex

Zbierka Duralex sú veľmi bohaté. Zahŕňajú poháre, misky, šálky, chyby, taniere, šalátové misky, šálky, verriny, ramekiny a mnoho jedál na výrobu koláčov, gratinovaných jedál a mnohých ďalších chutných receptov na pečenie. Milovníci retro dekorácie šťastne nájdu jedlá svojho detstva, jedlá svojej školskej jedálne alebo kuchyne svojich babičiek. Ak máte radi novinky, vaše šťastie nájdete vďaka najnovším výtvorom tak pekne, ako sú praktické. V spoločnosti Duralex je transparentnosť nevyhnutná, ale niekedy sa vyžaduje aj farba. Objavíte tak veľa modrých, ružových, oranžových alebo sivých výrobkov. Všetky nápady na výzdobu stolov môžete dať bezplatne. Duralex ponúka jednoduché jedlá, ktoré sa môžu používať každý deň.

Fotografie: Duralex

Kde získať riad Duralex?

Riad Duralex sa bežne predáva. Môžete získať položky v supermarketoch, hypermarketoch, obchodných domoch a špecializovaných na riad. Ak chcete dokončiť kolekciu alebo ak chcete objaviť všetky produkty Duralex, prejdite na webovú stránku značky //www.duralex.com.

Fotokredit: Duralex