Ostatné

Ako udržiavať hliníkový altánok?

Ako udržiavať hliníkový altánok?

Mať altánok znamená mať na záhrade vymedzený priestor, v ktorom si môžete vziať jedlo a relaxovať. Altány poskytujú tieň, či už uprostred záhrady, v blízkosti kúpaliska alebo dokonca na vašej terase. Funkčnejšie ako slnečník prinášajú do vášho exteriéru aj oplatky.

Existujú rôzne typy hliníkových tŕňov:

  • Hliníková pergola: je zvlášť vhodný pre umiestnenie na terase. Môže sa nainštalovať aj na vytvorenie chráneného kúta pri bazéne.
  • Pripojený tŕň: ideálne na zakrytie terasy a zabránenie inštalácii slnečníkov. Vytvára robustné rozšírenie vášho domu, pretože je nainštalované na jednej zo stien vášho domu.
  • Kiosk: ide o perfektný hliníkový altánok, ak máte veľkú záhradu a chcete jej dodať trochu retro dotyk. So špičatou strechou a štýlom z roku 1900 si môžete na prestávky na obed nainštalovať jedálenský stôl.

Môžu byť prispôsobené najmä rastlinám. Naozaj môžete pestovať popínavé rastliny, ako je brečtan alebo dokonca hollyhocks.

Prečo si zvoliť hliníkový altánok?

Hliníkové tŕne sú časom obzvlášť odolné. Ak sú dokonale udržiavané, ich životnosť je neobmedzená.

Modely sú veľmi rozmanité, existujú veľmi klasické aj veľmi súčasné. Existuje veľa modelov v obchodoch pre domácich majstrov a špecializovaných obchodoch. Rozpočet je múdry, všetko záleží na veľkosti hliníka.

Hliníkové tŕne môžu byť vyrobené na mieru a tak sa perfektne prispôsobia vášmu exteriéru. Ak chcete rastlinný altánok, uprednostňujú sa hliníkové altány.

Určite zloženie štruktúry

Pozor, musíte byť ostražití s ​​presným zložením štruktúry vášho altánku. Kovový tŕň môže byť vyrobený z hliníka, železa alebo amalgámu z materiálu.

Údržba úplne závisí od zloženia konštrukcie. Železný tŕň musí byť skutočne ošetrený proti hrdzi nanesením farby alebo aerosólu. Hliník, na druhej strane, má tú výhodu, že nehrdzavie. Jeho oxidácia automaticky vytvára ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje korózii. Ak chcete ľahko udržiavateľný altánok, potom bude hliníkový altánok najvhodnejší pre vaše potreby.

Udržujte hliníkový tŕň


Hliníková konštrukcia tŕňa je veľmi odolná. Hliník je antioxidačný materiál.

Udržiavanie jednoducho znamená pravidelné umývanie špongiou a mydlovou vodou. Altánok môže byť zafarbený. V takom prípade by ste mali staviť na prírodné produkty, ako je citrón, jedlá sóda alebo dokonca kuchynský olej.

Na čistenie je bezpodmienečne nutné použiť handričku alebo špongiu bez škrabky. Hliník je veľmi pevný, ale dá sa ľahko poškriabať. V obchodoch pre domácich majstrov samozrejme nájdete vhodné čistiace prostriedky. Potom postupujte podľa pokynov!

Zachovajte plátno

Hliníkový altánok sa obvykle skladá zo štruktúry a plátna. Toto plátno musí byť tiež udržiavané, inak bude poškodené alebo prepichnuté.

Mali by ste ju preto pravidelne umývať. Na tento účel plátno rozložte, rozložte ho na podlahu, ktorá ho nepoškodí, potom ho umyte mydlovou vodou a špongiou. Na odstránenie tvrdých škvŕn môžete použiť aj malú kefu. Ak už plátno nepoužívate, uložte ho na chránené miesto, aby ste ho chránili pred nepriaznivým počasím.

Ako si zvoliť umiestnenie hliníkového tŕňa

Udržiavajte hliníkový altánok, je to tiež výber najlepších miest v srdci záhrady alebo na terase. Tento priestor sa musí prispôsobiť veľkosti tŕňa.

Ak máte stromy, uistite sa, že konáre nie sú v blízkosti tŕňa, aby sa nepoškodili. Ak je to potrebné, pravidelne a všeobecne obráťte svoje stromy, udržiavajte svoju záhradu, aby ste predišli obavám.