Informácie

Strecha: vnútorná izolácia

Strecha: vnútorná izolácia

Ako vieme, neizolovaná strecha znamená tisíce eur, ktoré stúpajú v dyme. Tepelná strata z neizolovanej strechy je okolo 30%. Preto je nevyhnutné a dokonca aj ziskové myslieť na izoláciu vašej strechy. Viac článkov na tému: Izolačné práce

Krátka presná izolácia

Čo je to izolácia? Teplo najskôr stúpa. Funguje ako vzduch, prepašuje sa cez diery. Je tiež vodivý: prenáša sa ľahšie prostredníctvom určitých materiálov ako s ostatnými. Steny a dlaždice tak prepúšťajú teplo. Na izoláciu jednoducho pridajte do stien a dlaždíc materiál, ktorý nevedie teplo alebo spomaľuje straty. Zabráni sa cirkulácii vzduchu vyplnením netesností a my budeme bojovať proti vodnej pare použitím parotěsnej zábrany, ak je izolácia živočíšneho alebo rastlinného pôvodu: musí sa zabrániť kondenzácii za každú cenu, ktorá by sa mohla zhoršiť tieto materiály.

Inštalácia vašej strechy

Pred inštaláciou strechy alebo pri výmene starej strechy môžete izolovať zvnútra. Je to zďaleka najrýchlejšia, najjednoduchšia a preto najmenej nákladná technika. Na vnútornej stene strechy zošírieme izolačné valčeky pred konečnou inštaláciou strechy. Táto technika má jednoznačnú výhodu. Valčeky sa prispôsobia všetkým typom striech: rôznym geometrickým tvarom alebo starej architektúre. Valčeky sú dostupné v niekoľkých materiáloch: polyuretánová pena, penový polystyrén alebo minerálna vlna. Pod izoláciu môžeme pripevniť aj omietku, omietku alebo akýkoľvek iný kryt stropu.

Izolácia stratených priestorov na streche

Ak je vaša strecha v perfektnom stave a nemusíte ju vymeniť, máte k dispozícii iné riešenie: izolujte stratené priestory na streche. Je to zďaleka najflexibilnejšie a cenovo najvýhodnejšie riešenie, ak nepotrebujete meniť strechu. Môžete si vybrať z niekoľkých možností: sklenená vlna, minerálna vlna, konope, expandovaný polystyrén alebo dokonca polyuretán. Vo veľkom alebo v kotúčoch sú tieto izolátory komerčne dostupné za variabilné ceny, ale tiež pre variabilný výkon. Nezabudnite sa poradiť s odborníkmi, ktorí vás môžu sprevádzať. Materiály s tepelným odporom R = 4 alebo R = 4,5 sú primerané z hľadiska ich izolačnej účinnosti a ceny. Hore, dostanete kvalitnejšiu správu, samozrejme, ale nie nevyhnutne podľa vašich potrieb. Podobne pod R = 4, neinvestujte svoje peniaze, bola by to čistá strata. Okrem toho sa v stratenom podkroví a vo zvitkoch použijú sypké materiály na premenu podkrovia na obytné miestnosti. Je tiež možné izolovať strešné priestory pomocou valčekov pre stratené strešné priestory.