Užitočný

Aká je cena zastrešenia bazénu?

Aká je cena zastrešenia bazénu?

Mať bazén je šanca. Aby ste ju mohli naplno využiť, je nevyhnutné ju dobre udržiavať. Ideálne je zvoliť si uzavretie bazénu, aby ste uľahčili čistenie bazénu a zároveň ho chránili. Existuje veľa modelov. V závislosti na vašich potrebách a rozpočte nájdete kryt priestoru, ktorý vám vyhovuje. Pozývame vás na objavenie rôznych krytov bazénov a ich cien, aby sme vám pomohli správne sa rozhodnúť.

Ceny za zastrešenie bazénov

Ceny zastrešení bazénov sa v jednotlivých modeloch veľmi líšia. Na cenu má vplyv niekoľko kritérií. V skutočnosti sa v cenách za kryty bazénov zohľadňuje veľkosť modelu, materiály, ktoré ho tvoria, alebo ponúkané možnosti. Najlacnejšie modely sú za cenu 2 000 €. Najdrahšie modely môžu dosiahnuť 50 000 €.

Materiály, ktoré tvoria kryt bazénu

Štruktúra krytu bazénu je vyrobená z jedného alebo viacerých materiálov. Tieto priamo ovplyvňujú cenu uzavretého bazénu. PVC alebo polykarbonátové kryty bazénov sú najdostupnejšie. Na druhej strane, prístrešky vyrobené z kovu, dreva alebo skla sú oveľa drahšie. Je potrebné poznamenať, že existuje veľa dreva, a preto drevené bazény majú len celý rad cien.

Možnosti krytia bazénov

Možnosti pre uzavretie bazénu sú rozhodujúce pre cenu. Kryty bazénov môžu byť skutočne odnímateľné, posuvné alebo zdvíhacie. Teleskopické kryty bazénov sú najdrahšie.

Ceny rôznych typov zastrešení bazénov

Materiály, ktoré tvoria kryt bazéna, ovplyvňujú cenu. Ale to nie je všetko! Výška krytu bazénu je tiež určujúcim parametrom. Priestory bazénov majú variabilnú výšku. Čím vyššie prístrešie, tým vyššia je cena. Nízke kryty bazénov sú najlacnejšie. V závislosti od materiálov a možností sa ceny pohybujú od 2 000 do 15 000 EUR. Takzvané bazény so strednou výškou sa pohybujú od 5 000 do 20 000 EUR. Nakoniec počítať medzi 7 000 až 40 000 EUR pre vysoké kryty bazénov. Je možné vybudovať pevný bazén. Táto možnosť je najdrahšia, pretože vyžaduje rozsiahlu prácu. Na pevné ohradenie bazénu je potrebných 10 000 až 50 000 EUR.

Porovnať ceny

Cena zastrešenia bazéna bude preto závisieť od jeho veľkosti, výšky bazéna, materiálov, ktoré obsahuje, a od jeho volieb. Musíte sa teda rozhodnúť a potom získať ponuky od odborníkov. Odporúčame, aby ste urobili 3 cenové ponuky pre každý model uzatvorenia bazéna, aby ste mali presnú predstavu o trhových cenách. Nezabudnite porovnať cenu prístrešku, ale aj jeho prípadnú inštaláciu.