Ostatné

Aloe vera: ako ju kultivovať a používať?

Aloe vera: ako ju kultivovať a používať?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ľudia a civilizácie na celom svete už 5 000 rokov používajú aloe vera, sukulent z rodiny liliaceae, ktorý je už tisícky rokov uznávaný pre svoje mnohé cnosti pre organizmus. V súčasnosti ťaží z veľkej známosti, ktorá je všeobecne uznávaná z kozmetického a terapeutického hľadiska. Chcete pestovať túto rastlinu s tisíckami cností? A prečo nie? Ľahko sa udržuje a nenáročný, aloe vera je rovnako dekoratívna vo vnútri ako vonku. Existuje veľa dôvodov na jeho prijatie bez váhania!

Ako pestovať aloe vera?

Vnútri a vonku Aloe vera potrebuje veľa svetla, aby sa darilo, ale obáva sa príliš veľkého slnečného žiarenia, ktoré by mohlo spôsobiť vyschnutie listov. Vo vnútri je vhodné inštalovať ho blízko okna, bez priameho vystavenia slnečným lúčom, pričom je potrebné zabezpečiť, aby teplota zostala medzi 18 a 21 ° C po celý rok. Za pekného počasia je možné vybrať aloe vera, ale nezabudnite si ho priniesť, keď sú noci chladné a teplota klesne pod 5 ° C. Ideálne je zasadiť svoju aloe vera do hlinenej nádoby, ktorá zachováva menšiu vlhkosť a umožňuje lepšie vetranie koreňov. Vyberieme si to dostatočne široké, aby sme umožnili šírenie koreňov. Ako bude rast aloe vera, budeme tiež pravidelne meniť hrniec. Presádzanie je nevyhnutné v priemere každé 2 roky. Pôda bude dobre odvodnená, odporúča sa jej kombinácia s pôdou. Na druhej strane nie je potrebné, aby hnojivá zabezpečovali rast vašej aloe vera. Ak je klíma vo vašom regióne mierna, môžete ju zvážiť vysadením do pôdy na záhrade za predpokladu, že pôda je dobre odvodnená a expozícia slnečná. Výsadba a zalievanie sa vykonávajú na jar a na aloe vera nebude potrebné orezávanie. Mierne zalievanie Aloe vera si zachováva veľké množstvo vody v listoch a je veľmi odolná voči teplu. Ak je však počasie teplé a suché, bude potrebné zalievať, aby sa zabezpečil jeho rast (približne 1 až 2-krát týždenne). Musíte počkať, kým pôda opäť nevyschne na vodu a vždy vodou s izbovou teplotou. Voda, ktorá je príliš studená, môže byť škodlivá pre vašu rastlinu. Vo všetkých prípadoch musí byť zavlažovanie mierne a počas zimného obdobia sa musí zastaviť. Zber gélu aloe vera Známy pre svoje mnohonásobné cnosti, je možné zbierať aloe vera gél. Účinné látky sú obsiahnuté v čistej buničine zachytenej vo veľkých listoch. Stačí nakrájať krásny list, z ktorého budete rezať horný a dolný koniec, ako aj obidve strany, a potom nožom jemne odstránite kožičku a dermis. Takto môžete získať priehľadnú „sieť“ buničiny. Z listov aloe vera, ktorý obsahuje účinnú zložku rastliny, sa získa bezfarebný gél.

Uznávané cnosti

Starodávne lieky už používali aloe vera na vyliečenie mnohých ochorení. Je dostupný vo forme gélov, džúsu alebo kapsúl a používa sa na vonkajšie a vnútorné použitie. Pri vonkajšom použití aloe vera lieči popáleniny, odreniny, podráždenie a spálenie slnkom. Umožňuje rýchlejšie hojenie rán. V kozmetike sa aloe vera bežne používa na hĺbkovú hydratáciu pokožky a na prevenciu starnutia vďaka výživným, regeneračným, revitalizačným a vyhladzujúcim vlastnostiam. Zložená z viac ako 70 výživných látok vrátane esenciálnych minerálnych solí (fosfor, draslík, vápnik, chlór, železo, zinok ...), 18 aminokyselín a 12 vitamínov (A, B, C ...), má aloe vera vynikajúce vlastnosti , Interne tak účinne pôsobí proti poruchám trávenia, nadúvaniu, plynu, zápche. Podporuje tiež metabolizmus a posilňuje imunitný systém, aby sme vymenovali niektoré jeho terapeutické účinky. Dosť na to, aby vzbudili veľa túžby ... Rastlina plná sľubu, ktorú musíte jednoducho kultivovať!