Komentáre

V kancelárii Armanda Hadidy, zvanej skaut

V kancelárii Armanda Hadidy, zvanej skaut

L'Eclaireur, toto meno, ktoré znie ako koncept, dnes zodpovedá šiestim parížskym obchodom, v ktorých majú milovníci módy k dispozícii všetko, čo je na trhu najvyspelejšie. Zakladatelia Martine a Armand Hadida otvorili Les Puces nový priestor venovaný súčasnému a vintage dizajnu. Stretnutie s mužským prvkom páru.

Konečný virtuálny objekt

Predtým, ako vstúpil do svojej kancelárie v rue de Sévigné, musí Armand Hadida prejsť cez námestie, to znamená do obchodu, jedného zo šiestich otvorených za viac ako tridsať rokov, čo je čo by kamenom dohodil. z jeho domu. Rovnako ako všade inde, je to samo osebe vesmír. Keď do neho vstúpite, tón sochárstva Arne Quinze, ktorému dlhujeme časť dekorácie miesta. Čo je rovnako fascinujúce, je obrovská obrazovka, veľkolepý virtuálny objekt, ktorý je k dispozícii zákazníkom.
Vidí všetky výrobky značky na obrázkoch (odevy, doplnky, predmety, nábytok) a vzťah s predajcami je iný. „Naši spolupracovníci radia, usmerňujú a zisťujú, čo by mohlo potešiť zákazníka, aj keď nie je na mieste. A za pol hodiny je dodaná akákoľvek časť.“ Vďaka tomuto systému sú všetky obchody prepojené , Každý z nich má svoju osobnosť, teda inú zásobu, zariadenie sa osvedčilo. Teraz nezáleží na adrese. Musíte byť iba v L'Eclaireur, kde táto VIP služba neexistuje nikde inde.

Fornasetti od začiatku

V súkromí vedie po schodoch hore do kancelárií točité schodisko, vrátane dverí Armand rozpoznateľných podľa jeho dverí pokrytých recyklovaným drevom a podpísaných Arne Quinze. „Je tu neporiadok,“ povedal. Toto však nie je prvý dojem. To, čo vás zarazí, je predovšetkým stena úplne lemovaná tapetou Fornasetti. Nič naozaj neprekvapujúce, keď viete niečo o histórii skauta.
Pri svojich prvých cestách do Milána Armand a Martine objavili objekty architekta, maliara a návrhára. Skutočne obľúbený. Toľko, že sa rozhodnú predať nejaké výtvory vo Francúzsku. „Aby sme sa podelili o naše potešenie a oboznámili sa s týmto nezaraditeľným umelcom.“ Francúzskej verejnosti bude trvať dlhší čas, než sa do nej zamiluje. Teraz je získaná. A či už prostredníctvom nábytku, tanierov alebo obrazoviek, je Fornasetti vo Francúzsku konečne uznané. „Po Anglicku, Švajčiarsku, Belgicku,“ hovorí pobavene. A pre tých, ktorí milujú, ale sú zastavení cenami, sú vonné sviečky, ktorých model bol špeciálne navrhnutý pre skauta.

Cestujte s chamtivosťou

Možno sa pýtať, ako sa modelu Pathfinder darí ponúknuť tak širokú škálu módy a dizajnu. Odpoveď je slovom cestovanie, ktoré sa má spojiť do množného čísla. Armand a Martine Hadida cestujú planétou neúnavne, takmer nenásytne. Či už vo veľkých európskych metropolách, hľadáte tvorcov. Alebo miesta na konci sveta, aby ste videli a naplnili emócie. „Sme zvedaví na ľudí, krajinu, know-how,“ potvrdzuje Armand. Existuje veľa spomienok. Niektoré hmatateľnejšie ako iné. Jeden z nich, barokový perlový náhrdelník z Polynézie, ho nikdy neopustil. Bolo to počas návštevy jeho priateľa Roberta Wana, ktorý objavil, čo je perličková farma. „Nezabudnuteľný okamih na ostrove, ktorý sa zdal byť omylom považovaný za raj. Svet sa začal pravdepodobne na tomto atole, Robert mi dal tento náhrdelník, ktorý nosím vo dne iv noci.“

Práca v srdci

Výraz „vždy hore a dole“ sa podobá rukavici tohto bezpodmienečného kočovníka. Putuje s očami dokorán, má dar vidieť niečo pred ostatnými, talent, krásu, originalitu. Je potešením zdieľať jeho objavy. Jedným z najvýraznejších v posledných rokoch je taliansky dizajnér nábytku: Oswaldo Borsani. Jeho rozdrvenie bolo predovšetkým kreslo, ktoré sa prispôsobí všetkým pozíciám, až kým sa nestane posteľou. Aj keď je to nepopierateľné pohodlie, je to predovšetkým jeho línia, ktorá ho zvádza. „Usadil som sa tam len zriedka, pretože som sa nikdy neuspokojil. Pravdepodobne to pochádza z mojej osobnosti. Pristál som vo Francúzsku veľmi mladí a ako všetci vykorenení ľudia mojej generácie cítim viac povinností ako práv. časť ľudí, ktorí boli vďační za to, že boli vítaní. “Okrem svojej kancelárie, kde je jeho stolička Borsani často preplnená tkaninami a operadlami, sa v butiku predávajú ďalšie dva modely. Vyrábali sa rarity, pretože sa vyrobilo iba päťdesiat stoličiek.

Umenie je nevyhnutné

Šanca na stretnutie niekedy vytvára neochvejné priateľstvá. To sa stalo s umelcom Arnom Quinzom, akoby sa títo dvaja poznali. „Videli sme sa prvýkrát asi pred desiatimi rokmi v Štokholme. Arne bol hosťom Dní dizajnérov. Prišiel za mnou po vypočutí malej reči, ktorú som predniesol, aby som rozprával svoj príbeh. Môj príbeh s ním rezonoval a takto sa zrodilo naše priateľstvo. “Arne Quinze je autorom pôsobivých sôch, často monumentálnych. Armand Hadida sa však páči aj tomu, čo by sa dalo nazvať jeho miniatúrnou prácou. Zriedkavejšie, ako táto neistá veža, ktorá sedí na konferenčnom stole Orange vo farbe „minium“ a v dreve, je to jeden z jeho obľúbených objektov a Arne z jeho obľúbených umelcov. Pretože ďalším dôležitým aspektom života Armanda Hadidy je umenie. Maliari, sochári, videografi, fotografi ... vždy označovali cestu Pathfindera.