Ostatné

V kancelárii Isabelle Fauquezovej, návrhárky textílií

V kancelárii Isabelle Fauquezovej, návrhárky textílií

Definovať ju ako textilného stylistu by bolo redukčné. Isabelle Fauquez je skutočne umelkyňou, ktorá sa vyjadruje tisíckami a jedným spôsobom. Dnes sa jeho pôsobenie, presnejšie povedané stvorenie, ponorí do tkanív. Inšpirovaná materiálmi ich berie, maľuje a dáva nám magické zbierky. Stretnutie v dielni, kde štetce a farby trú plecia nožnicami.

Rytmus a hmota

Nemám žiadnu stratégiu. Vítam dary života s potešením. “Táto definícia dizajnéra sa zdá byť úplne presná, keď sa pozrieme na jej kariéru. Bez toho, aby sme boli chaotickí, povedzme, že to bolo hektické, pretože na začiatku by bola rada vstúpila do šperkárskej školy. Zaujímavé na živote je, že je plné prekvapení. Bez absolvovania šperkovnice sa Isabelle naučí technikám aplikovaným na textil v škole Duperré. Veľký rozdiel je o to prekvapujúcejší, že dáma, ktorá nemá rada oblečenie, sa ocitá v sponzorských kurzoch prehĺtania. Dobrá stránka skúsenosti mu umožňuje objavovať látky.
Nie je prekvapujúce, že jedným z jeho obľúbených predmetov je materiál zdobený iným, ktorý je taký vodný. V túto chvíľu je zamilovaná do nádhernej bielizne, na ktorej maľovala koralové farby. Druhá osvetľuje prvý a tento rytmus na plátne vyzerá ako vlna.

Ďalší rozmer látky

Maľovanie krásnej látky alebo vzpurného ducha si vyžaduje peklo tváre, pokiaľ to nie je taká zvedavosť, akú si deti dovolia. S Isabelle Fauquez nemusíte váhať. Odpovedá na všetky tieto prípady. Jeho prvá farba mu prišla, keď sa pozrel na nádhernú čipku. Samotný príklad toho, čo nazývame výnimočné v oblasti know-how a ktorý sa zrazu nestane nič okázalým alebo dokonca nudným. Ako biedne dieťa hodila kvapky laku na nechty na božskú hmotu. Svätokrádež, neodolateľná túžba a vzal to dobre. Pamätá si túto skúsenosť a odvtedy skúma ďalšie cesty. Na svoju obranu hovorí o „mágii kvapiek“. Sú súčasťou jeho vesmíru. Medzi obľúbené predmety, ktoré možno vidieť na jeho stole, je naplnená krištáľová guľa a pohľad je stratený.

Príťažlivosť slnečnej energie

Ak máte radi materiály, radi sa dotknete, aby ste sa dotkli alebo brúsili ruka v ruke. Isabelle Fauquez je jedným z tých ľudí, ktorí majú s vecami privilegovaný kontakt. Najprv sa pozrie, pozoruje, predstaví si. Adept na samostatné prechádzky ho núti objavovať poklady. Jej vlastné sú skromné, ale vie, ako ich urobiť vzácnymi. Napríklad na jeseň zbiera listy - nielen nejaké -, potom ich usuší a omietne. Nakoniec si vyrobí nejaké šperky, pretože ich potiahne zlatými listami. Jeho zbierka, bez skutočnej hodnoty, je zázrak. Zvodí nás krása foriem, ktoré zlato zalieva.
Zlato je tiež veľmi prítomné vo svojich textíliách, či už spracovaných matným alebo lesklým. „Či už svieti alebo nie, zlato je solárne,“ hovorí. Pretože ju evidentne nezvádza pozlátko. Skôr magická dimenzia jeho intenzity.

Fascinácia Japonska

Pri pohľade na každé jeho stvorenie môžeme zistiť jeho vplyvy. Medzi nimi Japonsko. Fascinuje ju kultúra a Isabelle Fauquez ho dobre pozná. „Desať rokov som bola v tejto krajine najmenej trikrát ročne,“ vysvetľuje. Preto jeho horlivý pohľad na Áziu, napriek modrým moriam na juhu jeho očí. A možno aj jeho chuť na malé škatule, aké ponúkajú Japonci. Prispôsobuje ich pre svoje potešenie. Niektoré sú staršie ako dvadsať rokov a všetky majú charakteristické atribúty. Dvaja z nich ju nikdy neopustia. Najmenšia škatuľka je polovica škatule zápasov, ale svet tam spočíva: pár miniatúrnych lebiek, kúsok koralov, črepy z drahých kameňov ... Zatiaľ čo najväčší (ale sotva) sliepka slúži ako hrebeň pre slimáka zozbieraného na jeho záhrade a pozlátený podľa zvyku. Podivné planéty, ktoré hovoria veľa o tomto určite hobľujúcom tvorcovi.