Komentáre

Aké bezpečnostné doplnky pre môj portál?

Aké bezpečnostné doplnky pre môj portál?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zabezpečenie motorovej brány je povinnosťou, ktorá spĺňa európsku normu EN 13241-1. To bolo zavedené na ochranu používateľov motorizovaných brán, ale aj garážových brán s motorovým pohonom. Predávané brány sú štandardne vybavené množstvom príslušenstva, ktoré zaručuje bezpečnosť používateľov a ľudí, ktorí sú v blízkosti. Je tiež možné získať ďalšie príslušenstvo na optimalizáciu bezpečnosti brány. Čo je to príslušenstvo? Redakčný personál vám odpovie.

Fotoelektrické bunky

Svetelná závora môže mať niekoľko funkcií. Umožňuje automatické osvetlenie svetelného zdroja, brány alebo dokonca garáže. Na motorizovanej bráne sú potrebné dve fotobunky. Sú namontované tvárou v tvár a zabezpečujú detekciu predmetu, zvieraťa alebo osoby v otváracom priestore brány. Táto detekcia zruší uzavretie portu.

Blikajúce svetlo

Motorové brány musia byť vybavené blikajúcimi svetlami. Upozorňujú používateľov a ľudí v okolí, že portál vstúpi do činnosti. Blikajúce svetlá sa rozsvietia niekoľko sekúnd pred otvorením a zostanú svietiť niekoľko sekúnd po zatvorení.

Osvetlenie oblasti

Okrem blikajúcich svetiel musí byť oblasť otvárania brány, nazývaná tiež oblasť cestovania, dokonale osvetlená, aby sa zaistila bezpečnosť všetkých. Na optimalizáciu osvetlenia musí byť zabezpečené trvalé osvetlenie a intenzívnejšie automatické osvetlenie. Automatické osvetlenie sa aktivuje fotoelektrickou bunkou.

Ručné ovládanie

Elektrická brána musí mať ručné ovládanie. Umožňujú vám ovládať bránu a pokračovať v jej otváraní v prípade nehody alebo úrazu elektrickým prúdom. Ručné ovládanie motorovej brány musí byť ľahko prístupné a predovšetkým prístupné všetkým, dokonca aj ľuďom so zníženou pohyblivosťou.

Záložná batéria

Motorové brány môžu byť vybavené záložnou batériou. Jeho úlohou je prevziať kontrolu v prípade výpadku prúdu. Preto je možné zaistiť správne fungovanie elektrickej brány za všetkých okolností a predovšetkým zaistiť bezpečnosť všetkých osôb v okolí.

Zrkadlo

Umiestnenie jedného alebo viacerých zrkadiel okolo oblasti otvárania brány alebo vychyľovacej oblasti uľahčuje manévrovanie. Viditeľnosť sa zvyšuje, rovnako ako bezpečnosť ľudí v okolí. Umiestnenie zrkadiel tiež zabraňuje poškodeniu motorovej brány.

Redakčná rada

Ak si chcete kúpiť jedno alebo viac príslušenstva pre vašu motorovú bránu, uistite sa, že spĺňajú normy. Všetko príslušenstvo musí mať certifikát CE. Ak sa necítite byť schopný, choďte do pozície. Zavolaním odborníka je možné zaručiť inštaláciu, optimalizovať bezpečnosť každého a predovšetkým poistiť sa v prípade nehody.Komentáre:

 1. Laureano

  strange communication results.

 2. Alhsom

  Bravo, this very good idea will come in handy.

 3. Mikalrajas

  It is simply matchless topic

 4. Feshura

  Strange how that

 5. Taujind

  Veľmi užitočná správa

 6. Yung

  Budem vedieť, ďakujem za pomoc v tejto otázke.

 7. Dum

  Môžem odporučiť, aby ste prišli na stránku, na ktorej je veľa informácií o tejto otázke.

 8. Riley

  Je na programe len lesklý glamour alebo všestranné pokrytie? A potom mám veľa myšlienok, ale neviem, ako si ich predstaviť ...Napíšte správu