Užitočný

Vonkajšie schodisko ako súprava: ako sa správne rozhodnúť?

Vonkajšie schodisko ako súprava: ako sa správne rozhodnúť?

Vzhľadom na zložitosť výroby štandardného alebo prispôsobeného schodiska sa mnohí jednotlivci teraz vzdajú inštalácie schodiska mimo svojho majetku. Existuje však ekonomická alternatíva, ktorá si nevyžaduje žiadne osobitné technické zručnosti: nákup vonkajšieho schodiska vo forme súpravy. Ak už dnes nie je možné preukázať jeho užitočnosť, výber modelu prispôsobeného vášmu vkusu a špecifiká vášho poľa nie je vždy ľahké. Redakčný tím vám pomôže s výberom praktických rád.

Súprava vonkajšieho schodiska: aký tvar zvoliť?

Rovné, točivé, skrutkovité, s pristátím alebo bez pristátia ... na trhu je k dispozícii veľa typov súprav schodov. Pri výbere dokonalého modelu je dôležité zohľadniť konfiguráciu terénu a priestor, ktorý je k dispozícii. ak pravé schodisko sa vyznačuje rýchlou inštaláciou a výhodnou cenou, napriek tomu si vyžaduje, aby bol priestor správne nainštalovaný a aby nebol dostatočný sklon nebezpečný. Vďaka svojej malej stope točité schodisko umožňuje zaujímavé šetrenie miesta. A optimalizovať dostupný priestor, nič také točité schodisko .

Súprava vonkajšieho schodiska: aký materiál si vybrať?

Súprava vonkajšieho schodiska je k dispozícii v niekoľkých materiáloch. Ak je kovové schodisko najrozšírenejším modelom a model, ktorý predstavuje najviac variantov, nájdete aj modely z upraveného dreva, často spojené s kovovými alebo dokonca točitými schodiskami v betóne, vo forme modulov zostavených krok za krokom. walking. Pri výbere ideálneho schodiska pre stavebnicu verte svojmu vkusu, želaniam a štýlu, ktorý chcete dať svojmu exteriéru: drevo, kov alebo betón ... záleží len na vás! Kým drevo poskytne vášmu vonkajšiemu priestoru autentický a teplý duch, betón si ľahko nájde svoje miesto v modernom vlastníctve. Pokiaľ ide o kov, ponúkne vám moderný estetický oplatok. Ak máte malý rozpočet, obráťte sa na konkrétne modely, často lacnejšie ako modely vyrobené z dreva alebo kovu. Vyznačujú sa tiež pevnosťou, stabilitou a nevyžadujú údržbu.

Súprava vonkajšieho schodiska: aká cena?

Jednou z hlavných výhod vonkajšieho schodiska vo forme súpravy je samozrejme jeho cena, oveľa nižšia ako v prípade štandardného schodiska alebo schodiska na mieru. Počítajte medzi 100 a 150 eur za prechádzku v závislosti od veľkosti schodiska, jeho tvaru a krytia. Pri výpočte ceny vonkajšieho schodiska vo forme súpravy musíte vziať do úvahy aj všetky zemné práce, ktoré sa majú vykonať, aby sa pripravila pôda, a aby ste vo svojom rozpočte povolili malý dodatok na prípadné úpravy a / alebo dlhodobú údržbu ( čistenie hrdze, skĺznutie schodiska atď.). V každom prípade neváhajte vyhľadať radu odborníkov, aby ste sa uistili, že ste sa rozhodli správne.