Komentáre

Ako si vybrať rastlinu v záhradnom centre?

Ako si vybrať rastlinu v záhradnom centre?

Často si prečítame množstvo tipov na výber správneho ovocia a zeleniny. Vedzte, že pre rastliny je to rovnaké! Musíte tiež dávať pozor a naučiť sa vyberať rastliny, ktoré skrášlia váš interiér, ako aj vaše exteriéry. Ako si vybrať rastlinu v záhradnom centre? Aby sme to zistili, šli sme do Jardilandu a požiadali sme Lauru o radu.

Ako dobre vybrať rastlinu?

Najprv musíte vedieť, čo hľadáte. Chcete rastlinu s kvetmi alebo bez kvetov? Chcete dekoratívnu, depolutujúcu, objemnú, horolezeckú rastlinu? Je závod pre váš interiér alebo exteriér? Ak je zariadenie určené pre váš exteriér, musíte vziať do úvahy jeho budúce umiestnenie, jeho expozíciu a ročné obdobie. Existuje množstvo prvkov, ktoré je potrebné vziať do úvahy, aby ste vedeli, na ktorý typ rastliny sa majú obrátiť.

Aké sú znaky rastliny si nevyberať?

Dobré záhradné centrum musí predávať krásne, dobre udržiavané a zdravé rastliny. Ale ako to nie je všade, vedzte, že je potrebné vyhnúť sa všetkým rastlinám, ktoré nemajú krásny vzhľad. Nie je potrebné kupovať už vädnúcu rastlinu! Vyhnite sa rastlinám, ktorých korene vidíte, je pravdepodobné, že budú oslabené, čo významne znižuje životnosť rastliny. Tiež sa vyvarujte suchých alebo prašných rastlín, sú dôkazom nedostatočnej údržby.

Môžeme veriť propagačným akciám?

Samozrejme! To sa dokonca odporúča! Propagácia nie je spôsob, ako sa zbaviť poškodených rastlín. Mali by ste vedieť, že ročné obdobia ovplyvňujú všetky rastliny a ich produkcia môže byť v danom období veľmi hustá. To je dôvod, prečo existujú veľmi priaznivé ceny pre niektoré rastliny a nie pre iné.

Ak hľadáme kvitnúcu rastlinu, mali by sme uprednostňovať zavreté alebo už otvorené kvety?

Ak je rastlina krásna, nezáleží na otváraní kvetín. Ak ste netrpezlivý alebo rastlina je dar, vyberte si otvorené kvety. Je to väčšia zábava. Ak je však rastlina krásna a má uzavreté kvety, môžete si ju kúpiť bez obáv, pretože sa kvety nakoniec otvoria.

Máte nejaké posledné rady?

Áno! Pri výbere rastliny nie je neobvyklé žiadať dekoratívny hrniec. A tam, dajte si pozor na chyby. Vyberte správnu veľkosť nádoby. Tiež si uvedomte, že ak sa rastlina predáva v plastifikovanej nádobe s dierovaným dnom, je to preto, že musíte zvoliť dierovanú nádobu a tanierik, ktorý vám zabráni úniku vody. Ak je rastlina v uzavretej nádobe, vyberte uzavretú nádobu. Výber kvetináča je veľmi dôležitý, pretože musí byť prispôsobený potrebám rastliny. Optimalizuje jeho životnosť. V tomto bode neváhajte požiadať predajcu o radu.