Informácie

Ako si vybrať ľahko pestujúce orchidey?

Ako si vybrať ľahko pestujúce orchidey?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Orchidey sú krásne kvety, ktoré majú trochu ázijský dotyk. Milujeme ich pre svoju farbu, veľkosť a najmä ich krásu. Orchidea nevyžaduje príliš veľa údržby, a preto si kvetinou môžete dobre vybrať a nechať ju kvitnúť doma. Ale ako si vyberiete ľahko fungujúce orchidey? Požiadali sme o radu Lauru, ktorá pracuje v Jardilande, ktorý je veľkým fanúšikom orchideí.

Ako si vybrať tie správne orchidey?

Dobrá orchidea je orchidea, ktorá dýcha zdravie. Jeho listy by mali byť veľmi zelené, hladké, pevné a bez škvŕn. Vždy si vyberte orchidey, ktorých listy nespadajú, to znamená, že boli dobre udržiavané a dostatočne hydratované. Korene by mali byť zelené alebo biele a veľmi silné. Pokiaľ ide o kvety, musia byť na začiatku ich vyliahnutia.

Existujú náznaky, ktoré by nás mali varovať?

Áno, ako som vám práve povedal, padne orchidea, ktorá nebola správne napojená. Škvrny, príliš otvorené kvety a hnedé a mäkké korene by vás mali spraviť blšie. Nikdy nekupujte orchidey bez kvetov. Dokonca aj za nízke ceny to v skutočnosti nie je veľký problém.

Orchidey sa predávajú masívne, môžeme veriť všetkým značkám?

Bohužiaľ nie. Existujú dva druhy orchideí, ktoré sa pestujú podľa pravidiel umenia a ktoré sa pestujú masívne v skleníkoch v Holandsku. Ak sa chcete rozhodnúť správne, jednoducho zvýhodnite značky, ktoré poznajú pôvod svojich rastlín. Dajte si pozor aj na lacné orchidey.

Ako si vybrať najlepšie umiestnenie pre orchideu?

Orchidey potrebujú svetlo, ale nemali by byť umiestnené na priamom slnečnom svetle. Teplota miestnosti, v ktorej bude umiestnená vaša rastlina, je veľmi dôležitá, musí byť medzi 16 ° a 20 °.

Ako správne zalievať orchidea?

Orchidea v skutočnosti nie je voda. Raz týždenne sa vykúpajte a dobre vytečte. Stojatá voda je pre orchidey veľmi zlá, poškodzuje korene a hnije rastlín.

Máte ďalšie tipy na zdieľanie pri výbere alebo udržiavaní orchideí?

Áno! Mali by ste vedieť, že orchidey sú rodina. Je ich veľa a nie všetci hovoria rovnakým spôsobom. Nevyberajte orchidey vo forme kvetinovej prezentácie, sú rezané a ich životnosť je veľmi krátka. Preferujete črepníkové orchidey, ktoré si kúpite v záhradnom centre alebo od kvetinárstva. Vždy sa obráťte na predajcu, aby ste sa dozvedeli viac o svojej kvetine ao tom, ako sa o ňu starať.Komentáre:

 1. Kikora

  This brilliant phrase will come in handy.

 2. Shayten

  what results?

 3. Shakarg

  Aká fascinujúca odpoveď

 4. Charon

  Prepáčte, že zasahujem, ale podľa mňa existuje aj iný spôsob riešenia otázky.

 5. Govannon

  Prepáčte, ale myslím, že robíte chybu. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi na PM.Napíšte správu