Tipy

Betónové schodisko: ako ho vyčistiť a udržiavať?

Betónové schodisko: ako ho vyčistiť a udržiavať?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V priebehu času majú betónové schody tendenciu upchávať sa, drobiť sa a dokonca sa môžu, ak si nebudete dávať pozor, znečistiť. Na udržanie ich dobrého účinku je preto dôležité ich pravidelne udržiavať. Redakčný tím vás vyzýva, aby ste si pomohli pri tejto nie vždy zrejmej úlohe a objavili jej rady a tipy na čistenie a údržbu podľa pravidiel umenia konkrétneho schodiska. Discovery!

Prach si betónové schodisko

Prvým krokom bude zametanie schodov. Za týmto účelom zoberte metlu s prachovými utierkami alebo vysávač s dýzou so špeciálnou kefou na tvrdé a citlivé podlahy.
Týmto krokom vyčistite vaše betónové schodisko kefou napustenou vodou, pridanou saponátom alebo bikarbonátom. Varovanie, nikdy nepoužívajte amoniak, sódu alebo kyslé výrobky, inak sa ochranná vrstva na vašom schodisku rozpadne.

Vyplňte prítomné otvory a praskliny

Ak si malé trhliny nezaslúžia, aby ste ich vyplnili, je nevyhnutné vyplniť väčšie, ale aj nevyhnutné, je to vaša bezpečnosť!
Aby ste to dosiahli, pomocou paličky urobte otvor viditeľný jeden až dva centimetre hlboko okolo viditeľných otvorov a potom každú oblasť vyčistite, aby ste odstránili prach a nahromadené zvyšky. Potom ich navlhčite špongiou, naneste základný náter a počkajte, kým nezaschne. Vyplňte svoje dierky stierkou a vyhladzovacou maltou a potom ju vyhladite pomocou stierky. Nakoniec prikryte opravené miesta vrstvou polyánu. Pred odstránením ich musíte počkať niekoľko dní!

Odstráňte tvrdé škvrny na vašom betónovom schodisku

Vaše betónové schodisko má odolné škvrny, nepropadajte panike! Existujú riešenia, ktoré vám umožnia vylepšiť vaše schodisko. Uvedomte si však, že väčšina škvŕn sa dá odstrániť štetcom pokrytým práškom na pranie. Nezabudnite dôkladne opláchnuť schodisko.
Farebné škvrny od farby, bahna alebo hrdze si zaslúžia odlišné čistenie. Pamätajte, že odstraňovanie škvŕn by sa malo prednostne uskutočňovať na čerstvých škvrnách a vždy po nich bude vypláchnuté čistou vodou. -Bahenné škvrny: blato je suché a pokryté? Kroky si otrite kefkou s kefou navlhčenou vodou posypanou jedlou sódou. Dôkladne opláchnite. -Farbenie atramentom alebo hrdzou: namočte kefu do 10% roztoku kyseliny šťaveľovej a potom trite. Nezabudnite opláchnuť, aby ste odstránili všetky zvyšky. -Krvné škvrny: prejsť kefou posypanou pracím práškom a opláchnuť špongiou namočenou vo vode.