Informácie

Stretnutie s Christophe Mège, vedúcou záhradky záhrad Medzinárodného múzea parfumérie

Stretnutie s Christophe Mège, vedúcou záhradky záhrad Medzinárodného múzea parfumérie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záhrady Medzinárodného múzea voňavkárstva, ktoré sa nachádzajú v srdci polí voňavých rastlín tradične pestovaných v Pays de Grasse, sú súčasťou teritoriálneho projektu vedeného mestskou komunitou Pôle Azur Provence. Sú otvorené od roku 2010 a chránia dedičstvo regiónu vďaka impozantnému tímu záhradníkov pod vedením Christophe Mège.

Povedzte nám o svojom pozadí ...

Najprv nie som vôbec záhradník! Na univerzite som študoval angličtinu a dlho som pracoval v stravovaní. Trochu spokojný s mojou profesionálnou situáciou a po vyhodnotení zručností som absolvoval terénne úpravy. V tejto súvislosti som vstúpil ako stážista do Bastide du Parfumeur, ktorý sa teraz stal týmito slávnymi záhradami Medzinárodného múzea parfumérie, a nikdy som neodišiel. Mal som šťastie. A dnes si s odstupom času uvedomujem, že som toto povolanie nemohol vynechať. Pretože hlboko dole, vždy som sníval o tejto práci.

Čo nájdete v záhradách MIP?

Záhrady sa točia okolo dvoch hlavných orientácií. Na jednej strane zimná záhrada, kde sa poľnohospodárska krajina reprodukuje čo najvernejšie. Zámerom je predstaviť tradičnú záhradu, v ktorej pestujeme symbolické rastliny Pays de Grasse, ako je ružica centifolia, dúhovka, tuberóza alebo dokonca jazmín. Týmto vidieckym duchom nachádzame vďaka terénnej kultúre, rovnako ako metódy času. Na druhej strane máme čuchovú cestu zloženú z niekoľkých pozemkov predstavujúcich rôzne tóny parfumov. Táto cesta, predstavená parfumérmi, predstavuje verejnosť pre mäsové, drevité, korenené, kvetinové, ovocné, aromatické, citrusové a mnoho ďalších vôní ...

Ako sa prekladá práca a vývoj kurzu?

Mojou hlavnou úlohou je predovšetkým obohatiť túto zbierku. Ale okrem mojej úlohy záhradníka som sa musel učiť o rastlinách, ich vôňach a dokonca aj určitej slovnej zásobe ... Musím vždy nájsť miesto pre rastlinu v súlade s poznámkou, ktorej zodpovedá, ale tiež zložiť záhradu v v závislosti od objemu a farieb. Je to globálna reflexia, ktorá si vyžaduje veľa investícií, a teda umožňuje zachovať súlad, súdržnosť.

JMIP má skutočnú túžbu objaviť svet záhradníctva, hráte tiež učiteľskú úlohu?

V skutočnosti nás veľmi žiada a musíme byť k dispozícii, aby sme zodpovedali všetky otázky. Počas dňa musí byť na mieste prítomný aspoň jeden záhradník. V sobotu organizujeme aj prehliadku so sprievodcom so zameraním na záhradníctvo. Vymieňame si naše know-how. Je to veľmi dôležitá súčasť práce. Ale tiež sa veľa učím. Máme veľmi skúsených návštevníkov, parfumy, ale aj poľnohospodárov, s ktorými zdieľam rady a tipy počas celého roka.

Múzeum sa zaviazalo Ligu ochrany vtákov, čo to znamená na mieste?

Ide predovšetkým o premýšľavý zásah do záhrady. Definujeme ideálny okamih pre veľkosť rastlín. V teréne je použitie kultivátora obmedzené. A udržiavame túto organickú integritu, ktorá platí pre flóru aj pre miestnu faunu. Taktiež nechávame niektoré pozemky ležať ladom, aby sme umožnili rozvoj voľne žijúcich živočíchov. Napríklad sme v roku 2012 vytvorili vážku rybníka. Pôvodne umelé, od tej doby kolonizované. Tieto tiché priestory tak zachovávajú túto biodiverzitu a fungujú, pretože sú ľudia! Všetky informácie na webovej stránke: //www.museesdegrasse.com/Komentáre:

 1. Sceapleigh

  nemáš pravdu. Môžem obhájiť pozíciu. Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.

 2. Hillock

  Very fast response :)

 3. Heywood

  Nie je to zlá stránka, hlavne chcem vyzdvihnúť dizajn

 4. Vijar

  This is the very precious phrase

 5. Sisyphus

  Radšej budem ticho

 6. Rikard

  your opinion will be useful

 7. Kajigar

  Celkom správne! I think it is a good idea.Napíšte správu