Ostatné

Ako vyčistiť bridlicové dlaždice?

Ako vyčistiť bridlicové dlaždice?

Pracovný plán v kuchyni, obklady v kúpeľni alebo na terase: bridlica sa už neobmedzuje len na strechu domu. Tento prírodný kameň, odolný, nedeformovateľný a ekologický, si však vyžaduje osobitnú údržbu, najmä kvôli jeho laminátovej, pórovitej štruktúre, ktorá má tendenciu absorbovať škvrny. Preto, aby sme vedeli, ako čistiť, je dôležité udržiavať vonkajšiu alebo vnútornú bridlicu v perfektnom stave, ako v prvý deň. Nájsť ďalšie články na tému: Cenová ponuka pre inštaláciu obkladačiek

Pravidelná údržba bridlice

Pravidelná údržba bridlicových škridiel je nevyhnutnosťou, ale je nevyhnutné rešpektovať vlastnosti tohto prírodného materiálu. Mali by ste preto používať mierne (neabrazívne) výrobky bez čistiaceho prostriedku. Čistenie sa vykoná handričkou z mikrovlákna alebo metlou, namočenou v teplej vode s jemným mydlom, ktoré jemne trete po vyčistenom povrchu. V prípade mastných škvŕn okamžite očistite usadeninu zubnou kefkou potiahnutou tekutým čiernym mydlom posypaným jedlou sódou, potom opláchnite a ihneď osušte.

Hlboko čisté

Aby sa odstránili zakryté škvrny, je potrebné z času na čas dôkladne vyčistiť. Na to stačí voda s jedlou sódou (1 pohár bikarbonátu na 1 liter teplej vody) a metla (alebo zubná kefka). Po rozotrení bridlicovej dlaždice týmto roztokom je nevyhnutné opláchnuť a potom osušiť čistou handrou alebo mopom. V prípade bielych škvŕn spôsobených vápnom alebo minerálnymi soľami je účinným riešením čierne mydlo (1 pohár na 5 litrov vody) alebo ľanové olejové mydlo zriedené vo vlažnej vode. V opačnom prípade môžete použiť niekoľko kvapiek umývacieho prostriedku, bieleho octu a rastlinného oleja zriedeného vo vode.

Postarajte sa o bridlicu

Ak chcete pridať bridlicu na bridlicu, je možné ju opláchnuť v octovej vode (1 pohár bieleho octu na 1 liter vody) za predpokladu, že vykonáte záverečné opláchnutie vodou. čistá voda. Môžete tiež prejsť povrchovou handričkou mierne napustenou mliekom po povrchu. Ak chcete, aby bridlica ešte viac žiarila, môžete tiež prejsť dvoma vrstvami bezfarebného vosku (bez silikónu si musíte zvoliť len bezfarebný, pretože ten poškodzuje pórovitú textúru). Ak chcete farbu iba zvýrazniť, použite terpentínový vosk. Po zaschnutí by mal byť bridlicový povrch obrúsený mäkkou neabrazívnou handričkou. Na trhu existuje niekoľko značiek ponúkajúcich špecifickú údržbu, ale aj ošetrovacie produkty, ktoré umožňujú dlhodobo zachovať vzhľad a odolnosť bridlice.