Užitočný

Stretnutie s Gillesom Guillotom, hlavným záhradníkom v Priorstve Notre Dame d'Orsan

Stretnutie s Gillesom Guillotom, hlavným záhradníkom v Priorstve Notre Dame d'Orsan


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Gilles Guillot je nekonečnou vášňou pre jeho umenie. Tvorca záhrad Prieuré d'Orsan - z ktorých každý pozná zápletku - vedúci záhradník zostavil prekvapivo kláštornú stredovekú zbierku rastlín. Dvadsaťjeden rokov po prvom rýľi rozvíja svoje rastliny sezónu po sezóne podľa potešenia návštevníkov! Pozreli sme sa na jeho prácu a obmedzenia takejto záhrady, kde je symbolika všadeprítomná a estetika tak jedinečná. Trasa milovníka prírody.

Povedzte nám o svojom pozadí ...

G. Guillot „Začal som pracovať veľmi mladý, so školením v zelených priestoroch vo vrecku. Po niekoľkých rokoch trávenia záhradníctva pre komunity a jednotlivcov - kurz klasického záhradníka - som bol poverený vytváraním záhrad pred záhradou. Orsan: 13 hektárov pôdy bolo opustených a práve kúpil Patrice Taravella, aby sa pripojili k budove obnovenej v Relais & Châteaux. Mal som 30 rokov a ja bol unavený klasickými údržbárskymi prácami na zelených plochách, a tak som sa bez váhania pustil do tohto veľkého dobrodružstva! Od svojho založenia v roku 1993 túto záhradu budujem na tému stredovekej záhrady kláštornej inšpirácie.

Aké sú zvláštnosti takejto záhrady?

Na rozdiel od klasickej okrasnej záhrady sa stredoveká kláštorná záhrada zameriava na starostlivosť a výživu tela a mysle. Záhrady Orsan sa preto stavajú podľa dvoch ideálov: úžitkovosti a symboliky. Existuje veľa liečivých rastlín, rastlinná škvrna, pšenica, ovocný sad, ale aj niektoré kvety, ktoré sa všetky vzťahujú na Bibliu. Rovnako ako tradičná náboženská architektúra sa kláštorná záhrada otáča okolo centrálneho námestia, ktoré symbolizuje kláštor. V okolí sa nachádzajú rôzne dobre vymedzené oblasti, z ktorých každá systematicky odkazuje na kresťanské náboženstvo: pozemok s pšenicou, uzavretá záhrada venovaná Panne Márii, olivový háj, ovocný sad, ktorý predstavuje koniec života ... Tu návštevník apeluje na všetky vaše zmysly a chodí na dobre usporiadanom kurze.

Údržba je reštriktívnejšia ako tradičná záhrada?

Podľa môjho názoru najväčšie obmedzenie spočíva ... v ľuďoch! Musíte uspieť pri organizovaní každodenného života štyroch ľudí, ktorí vedľa mňa záhradia, a zabezpečiť, aby práca postupovala harmonicky. Pokiaľ ide o zvyšok, nechám to na prírodu! Ak dnes prší, tak túto úlohu odložíme na ďalší deň, je to také jednoduché. Pokiaľ ide o správnu údržbu, zdržiavam sa používania syntetických molekúl na jedlých rastlinách: Vyrábam svoj vlastný kompost a hnoj dostávam od poľnohospodárov v regióne. Najdôležitejšou vecou pre mňa je udržiavať rastliny zdravé, aby som už nemusel zasiahnuť! Aj keď je nevyhnutná mechanizácia úloh, naďalej vykonávame určitý počet prác ručne, pomocou kolieska a tradičných nástrojov: skutočná práca mravca, ktorá mi zároveň umožňuje postaviť sa ...

Stručné slovo na ukončenie tohto rozhovoru ...

Pracujem v prostredí, ktoré je niekedy nepriateľské, mám však so svojou záhradou skutočný milostný vzťah, ktorý už dnes nevyzerá rovnako, ako keď začal! Pre potešenie návštevníkov ponúkame zozbierané produkty transformované na džemy, ovocné džúsy a pochúťky. Príďte a objavte bez meškania ...
Viac informácií na www.prieuredorsan.comKomentáre:

 1. Mekhi

  Medzi nami je zrejmé. Navrhujem, aby ste sa pokúsili pozrieť na google.com

 2. Zololkree

  There are even more faults

 3. Swithun

  Congratulations, that will have a good idea just by the way

 4. Arashill

  Will you be able to quickly find such a single sentence?

 5. Grozilkree

  Something fashionable nowadays.

 6. Gustav

  I'm sorry, but in my opinion, you are wrong. Write to me in PM, speak.Napíšte správu