Užitočný

Ako udržiavať svoje altánkové plátno?

Ako udržiavať svoje altánkové plátno?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mať altánok je veľmi praktické. Táto štruktúra poskytuje tieň v srdci záhrady a zároveň štýlovo vymedzuje vašu relaxačnú zónu. Prispôsobiteľné, tŕň je výhodou. Aby ste si ju mohli úplne užiť, musíte ju udržiavať. Vyžaduje si to pravidelné pranie plachty, dobrú údržbu drevenej alebo hliníkovej konštrukcie a samozrejme dobré návyky počas celého roka. Dnes vám redakčný tím radí pri údržbe altánu. Ako ju umyť, odpojiť a uchovať? Tu sú naše odpovede.

Dobre umiestnený altánok

Aby ste si boli istí, že plachta bude v priebehu času zachovaná, musíte zvoliť umiestnenie svojho tŕňa. Toto by sa malo ideálne namontovať na otvorený priestor úmerný jeho veľkosti. Je potrebné vyhradiť priestory, v ktorých je málo stromov, aby plátno nepoškodili konáre.

Upravená záhrada

Ak chcete zachovať plachtovinu, musíte sa starať o svoju záhradu. Pravidelné prerezávanie stromov je nevyhnutné. Osobitná pozornosť sa musí venovať kríkom a všetkým rastlinám, ktoré môžu zdobiť altánok. Mať udržiavanú záhradu tiež zlepší altánok!

Pravidelne prané plátno

Aby sa udržiavalo tŕňové tŕň, malo by sa pravidelne prať. Ak to chcete urobiť, musíte ju rozobrať a potom ju rozložiť na povrch, kde ju nepoškodí. Potiahnite plátno, aby ste sa zbavili špiny, a potom ho umyte v mydlovej vode pomocou špongie alebo kefy. To vám tiež umožní prekonať tvrdšie škvrny. Plátno dôkladne opláchnite a po zaschnutí nasaďte späť na jeho štruktúru.

Prekonávanie škvŕn

Niektoré škvrny sa nedajú ľahko odstrániť. Napríklad miazza ukladaná borovicami sa bude musieť čistiť terpentínom alebo alkoholom. Ak má vaše plátno škvrny od plesní, obráťte sa na zázračnú citrónovú šťavu. Niektoré látky podporujú bielenie, ale ak to tak nie je, môže byť poškodenie značné a predovšetkým nenapraviteľné. Je potrebné poznamenať, že keď sa vaše plátno odpojí, musí sa umyť, aby sa zbavili zvyškov produktu.

V zime odložte plátno

Zriedkavo sa používa altánok po celý rok. Na konci krásnych dní sa musí rozobrať, umyť a uložiť. Raz na jar si svoje plátno užijete znova!