Komentáre

Ako udržiavať terakotové kvetináče?

Ako udržiavať terakotové kvetináče?

Ako si vybrať môj terakotový kvetináč?

terakotový kvetináč by mali byť čo najprirodzenejšie. Ak zvolíte maľované alebo lakované modely, budú príliš vzduchotesné, aby sa zaistilo dobré zdravie rastlín. Na druhej strane sa môžete obrátiť na tvarované alebo kartáčované hrnce.

Čo by som mal urobiť pred umiestnením rastlín do mojich terakotových kvetináčov?

Nový terakotové kvetináče nemôže prijímať rastliny. Musí nasiaknuť 48 hodín vo vode. Uprednostnitedažďová voda, je to prirodzené a bezplatné. Po zaschnutí kvetináčov ich neusušte a nechajte ich na čerstvom vzduchu. Akonáhle sú vaše terakotové kvetináče suché, urobte si svoj plantáže !

Môžem zbierať terakotové kvetináče?

Samozrejme! Budete však musieť dezinfikovať, terakotové kvetináče môže byť hniezdom na baktérie alebo domov mnohých druhov hmyzu. Použite na tobielidlo, Hrnce namočte do bielidla a potom pomocou špongie alebo kefy odstráňte všetky zvyšky. Vypláchnite poháre niekoľkokrát, aby ste sa zbavili všetkého bielidla, a potom ich nechajte uschnúť na vzduchu.

Ako sa zbavím nečistôt na mojich terakotových kvetináčoch?

Musíte použiť a štetec, jednoducho. Kefa si terakotové kvetináče, namočte ich a potom ich znova vyčistite. Toto gesto opakujte toľkokrát, koľkokrát je to potrebné. Na zmäkčenie špiny uprednostnite vlažnú vodu. Po ukončení kartáčovania vodou ich nechajte vyschnúť.

Je možné vyčistiť vonkajšiu stranu terakotových kvetináčov?

Ak si neželáte zasadiť svoje rastliny, musíte sa obmedziť na údržbu kvetináčov. Použite kefu alebo špongiu a vodu.dažďová voda je opäť preferovaná. Ak váš terakotové kvetináče mať biele škvrny, uvedomte si, že sú spôsobené vápenec... Žiadna voda z kohútika alebo studňa, skrátka. Ak chcete odstrániť stopy vápna, použite prírodné produkty, ako napríklad biely ocot alebo citrón. Potom opláchnite čistou vodou a nechajte uschnúťpod holým nebom.

Ako obmedziť ukladanie vápenca na moje terakotové kvetináče?

Postupom času terakotové kvetináče sú na vonkajšej strane pokryté vápencovými plakmi. Aby ste sa tomuto problému vyhli, nezabudnite jednoducho vymeniť vodu z vodovodu, ktorá sa obvykle používasprej niektorédažďová voda, oveľa menej vápenca. Vaše hrnce budú poškodené menej rýchlo.

Mal by som počas zimy hýbať hlinenými kvetináčmi?

Áno! terakotové kvetináče neglazúrované sú krehké poháre, ktoré sa môžu pri najmenšom šoku rozbiť. Stredne odolný voči gél, môžu tiež prasknúť kvôli prechladnutie príliš intenzívne a brutálne. Ak sa chcete tomuto javu vyhnúť, presuňte hrnce dovnútra zimné a nainštalujte ich blízko steny (menej gélu) alebo lepšie, do a skleník čaká na príchod jari!

Aká rastlina alebo kvetina by som mala zasadiť do svojej terakotovej nádoby?

Ako všetko kvetináč, veľkosť a terakotová nádoba je vybraný podľa veľkosti rastliny, ktorú bude obsahovať. Zistite viac o koreňových potrebách danej rastliny a vyberte hĺbka alebo výška zodpovedajúceho terakotového hrnca. Všeobecne by mala byť výška kvetináča rovná jednej tretine veľkosti rastliny. Napríklad hrniec s hĺbkou 10 cm je vhodný pre a dospelá rastlina 30 cm; 50 cm kvetináč je vhodný pre dospelé rastliny 1,50 m. Vezmite prosím na vedomie, že po niekoľkých rokoch môžete očistiť rastlinu, ktorá sa výrazne rozrástla, vo väčšom hrnci ... vždy po vyčistení a uschnutí.

Na dekorované kvetináče naozaj nemôžem spadnúť?

Áno, ale terakotové kvetináče sú lepšie! Ak chcete maľované kvetináče, vyberte, čo chcete. Malovaný porcelánový hrniec má rovnaké funkcie ako maľovaný terakotový hrniec. Vedzte, že kvetináče môžete naolejovať, aby ste im trochu žiarili a sublimovali ich.