Ostatné

Ako vyčistiť fritézu olejom?

Ako vyčistiť fritézu olejom?

Názov sa zdá bláznivý a ešte viac nepríjemný je, že človek, ktorý napísal tento článok, je sám blázon. Po dôkladnom vyčistení mojej chladničky a vyleštení môjho umývadla múkou zaútočím na fritézu. Ten bol zanedbávaný príliš dlho a čo sa muselo stať, určite sa zašpinilo. Určite? Nie, vďaka zázračnému produktu, na ktorý by som nemal stávku: olej! (alebo ako bojovať proti zlu) Najprv musíme objasniť dôležitú vec: trik funguje iba na fritéze z nehrdzavejúcej ocele. Ak sa pokúsite vyčistiť plastovú fritézu olejom, dostanete iba olejovú fritézu, ktorá je ďaleko od pôvodného zámeru. Ďalšia poznámka: je to otázka čistenia vonkajšej strany fritézy, pretože vo vnútri bude potrebné použiť iné metódy trochu svalnatejšie (čo nájdete presne v našich tipoch babičky). Tieto dve podrobnosti odhalili, že zázrak je skutočný: áno, môžete fritézu skutočne očistiť olejom.

Vybavenie potrebné na čistenie fritézy olejom

- špinavá (aj veľmi špinavá) fritéza z nehrdzavejúcej ocele - olej - čistiace prostriedky z bavlny - bikarbonát potravín - horúca voda - uterák z mikrovlákna Do misky vložte tri lyžice bikarbonátu. Nalejte trochu olivového oleja na čistiacu bavlnu a potom získajte trochu bikarbonátu poklepaním na bavlnu na strane oleja. Teraz si budete môcť umyť fritézu otrením vonkajšou bavlnou. Netreba vynútiť, stačí urobiť malé kruhové pohyby a hydrogenuhličitan bude pôsobiť ako exfoliácia.
Akonáhle ste obíhali fritézu, jednoducho utrite prebytočný olej a jedlú sódu pomocou utierky z mikrovlákna namočenej vo veľmi horúcej vode.
Opäť platí, že fotografia pred / po, ktorá nenecháva žiadne pochybnosti! Aby som vám povedal pravdu, bol som sám prekvapený výsledkom a dobrou správou je, že tento trik funguje rovnako dobre s akýmkoľvek iným povrchom z nehrdzavejúcej ocele, ako je mikrovlnná rúra alebo chladnička. Na oslavu, čo keby sme urobili dobré šišky?
Tip objavený na webových stránkach Zľava Queens

Pozrite si naše video: 3 tipy na vyčistenie a vytvorenie dokonalého lesku vašej kuchyne

Všetky videá na varenie