Komentáre

Všetko o podlahové kúrenie

Všetko o podlahové kúrenie

Podobne ako veľký radiátor, ktorý pokrýva celé poschodie, aj vyhrievaná podlaha, ktorá je už dlho kritizovaná, teraz opäť prejavuje záujem. Technický pokrok a nové zdroje energie z neho robia veľmi pohodlný a dokonale bezpečný vykurovací systém. Viac článkov na tému: Citácie kúrenárskych prác

Podlahové kúrenie teplou vodou

Princíp tejto podlahy je založený na sieti rúrok inštalovaných v slučke ako slimák, spočívajúcej na tepelnom izolátore. Tieto rúrky sú pokryté doskami vloženými do seba, ktoré poskytujú vynikajúcu odolnosť proti rozdrveniu. Hore sa nalieva betónová doska, ktorá bude pokrytá podlahovou krytinou. Existujú tiež reverzibilné podlahy alebo podlahové kúrenie - chladiace podlahy, ktoré v zime využívajú horúcu vodu av lete studenú vodu. Spravidla sú spojené s tepelným čerpadlom. Voda cirkulujúca v sieti rúrok sa môže ohrievať rôznymi systémami výroby energie (zemný plyn, elektrina, tepelné čerpadlá, solárna energia, čerstvá energia atď.). Povrchová teplota podlahy sa pohybuje medzi 21 a 28 ° C. Drahé na nákup, takéto zariadenie je výhodné používať. Dôležitá práca z dôvodu jeho inštalácie ho odporúča skôr pri nových stavbách alebo väčších renováciách. Pri tomto druhu vykurovania budete môcť nainštalovať: - dlaždice, pieskovec, terakota, porcelánové kamene, rekonštituovaný kameň alebo prírodný kameň, ktorý zaisťuje vynikajúce vedenie tepla. - Laminát približne 6 až 10 mm podľa kompatibility. - Parkety (okrem plávajúcich pokládok) do hrúbky 15 mm. Pokiaľ nie je uvedené inak, je potrebné sa vyhnúť kobercom, PVC a vinylovým podlahám.

Podlaha elektrického žiarenia

Inštalácia tohto typu podlahy je jednoduchšia ako hydraulické vykurovanie a odporúča sa najmä pri renováciách. Tento vykurovací systém je tvorený vykurovacím káblom rozmiestneným po celej podlahovej ploche umiestneným na izolácii s vysokou hustotou, aby sa kábel oddelil od rámu a smerovalo teplo na povrch. Na túto inštaláciu sa potom naleje betónový poter s maximom 4 až 5 cm. Podlaha rozptyľuje mierne teplo pod 28 ° C vyžarované žiarením, rovnomerne rozložené v miestnosti a šírené na stenách, objektoch a cestujúcich. Predáva sa ako kompletná súprava a zostáva jednoduchá na inštaláciu. Kúrenie elektrickým žiarením je kompatibilné s väčšinou krytín (obklady, parkety, laminát alebo koberec v závislosti od modelu).

Prečo zvoliť podlahové kúrenie?

Podlahové vykurovanie prospieva zdraviu: Na rozdiel od starých inštalácií tento ohrievač teraz pracuje s teplotou pod 28 ° C a nemá nepriaznivé účinky na krvný obeh. Odstraňuje vlhkosť zo stien bez sušenia vzduchu. Obmedzuje pohyb prachu a šírenie roztočov. Podlahové kúrenie je ekonomické: Podlahové kúrenie sa prispôsobuje všetkým vykurovacím zariadeniam a systémom výroby energie (zemný plyn, elektrina, tepelné čerpadlá, solárna energia, čerstvá energia atď.). Podlahové vykurovanie je prospešné pre životné prostredie: Teplota kúrenia znižuje vaše výdavky na energiu približne o 15% v porovnaní s konvenčným radiátorom pre rovnaký pocit. Podlahové vykurovanie, ktoré je kompatibilné so slnečnou a geotermálnou energiou, je možné vykurovať pomocou voľnej, obnoviteľnej a čistej energie. Podlahové kúrenie je estetické: Jednoducho, pretože sú podlahové kúrenie neviditeľné, umožňujú výraznú úsporu miesta. Svoje zdobiace túžby môžete dať bezplatne.