Ostatné

Krok za krokom: Vytvorte malý nútený tunel pre zeleninovú náplast

Krok za krokom: Vytvorte malý nútený tunel pre zeleninovú náplast


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Prajete si vychutnať si zeleninu dlhšie pred zimnými obdobiami? Chcete začať siatie pred skorou jarou pre skorú úrodu? Vynútený tunel spĺňa všetky tieto požiadavky, ktoré podmieňujú kultiváciu v kryte, ktorý musí každý záhradník zažiť jeden deň. Princíp pestovania pod krytom sa už dnes nepreukazuje, ochráni vašu vzácnu zeleninu tým, že im poskytne trochu tepla, ochranu pred vetrom, dravcom atď. Ak je na trhu veľké množstvo modelov, je zrejmé, že domáci tunel nútenej výroby je stále oveľa lacnejší. To je to, čo vám tento mesiac ponúkame v záhradníckych technikách.
obtiažnosť : ľahké náklady : - 1 6 X 3 m film (125 mikrónov): 12 eur - 5 pozinkovaných oceľových stožiarov 2,5 m: 15 eur - 1 kruhový kolík na borovicu: 4 eurá - 48 mm páska nad 10 metrov : 10 eur Potrebné náradie : - Materiály (pozri vyššie) - Rýľ - Nožnice alebo ostrý nôž

Krok 1: Umiestnite obruče


Umiestnite póly na zem, aby ste medzi nimi definovali pravidelný odstup asi 80 cm. Nezvyšujte vzdialenosť medzi dvoma pólmi príliš ďaleko, medzi nimi nastavte limit maximálne jedného metra. Poznámka: Pokiaľ nechcete mať viac impozantný tunel, je zbytočné kupovať konkrétne žehličky, pretože ich cena je rovnaká, navyše nie sú bez nedostatkov, ktoré by mohli film poškodiť. Ak ich však chcete použiť, zasuňte ich do záhradnej hadice, aby sa fólia mohla pohybovať bez rizika roztrhnutia.
Tyče zasaďte zatiaľ iba na jednej strane, v priamej línii. Môžete umiestniť tútora na zem, aby ste sa držali priamky. Vaše obruče - ktoré ešte nie sú - musia byť vysadené vertikálne. Po položení posledného môžete začať dávať požadované zakrivenie. Premiestnite príchytku na druhú stranu, paralelne s tými, ktoré ste práve zasadili, získate dokonale jednotný oblúk.

Krok 2: Vykopajte priekopu


Pomocou rýľu vytvorte priekopy asi 15 centimetrov hlboko po celej konštrukcii, aby ste mohli pochovať ochranný film. Presuňte tento priekopa 10 cm od základne obruče, aby ste nezmenšili toto miesto, ktoré musí zostať stabilné.
V tejto fáze je možné vložiť výstuž v dĺžke, aby sa zabránilo ohnutiu oblúkov dovnútra. Za týmto účelom umiestnite tútora po celej dĺžke na hornú časť obruče, ale zdola sa vyhnite treniu plátna na tútora. Výhodou je to, že plátno bude možné natiahnuť pevnejšie, čím sa celku dodá estetickejší vzhľad. Nevýhodou je, že tunel ponúkne väčší odpor proti vetru, namiesto toho, aby sa ohýbal pod jeho priľnavosťou. V každom prípade, ak je vietor príliš silný (búrka, silná víchrica), takáto konštrukcia nebude trvať dlho, takže pozor.

Krok 3: Zakryte konce


Plátno sme vyrezali tak, aby pokrýval jeden koniec tunela. Účelom tohto manévru je umožniť otvorenie tunela bez toho, aby bolo potrebné vykopávať plátno. Hrúbka filmu (125 mikrónov) spôsobuje, že nie je príliš ohybný, a preto sa s ním menej ľahko manipuluje, ale je veľmi odolný.
Je potrebné odrezať šírku filmu rovnajúcu sa rozstupu medzi dvoma oblúkmi a predpokladať dostatočné množstvo na zostup do zeme, do ktorého sa pridá 20 cm, ktoré budú zakopané.
Pomocou pásky zahnite trochu dovnútra. Potom môžeme plátno natiahnuť, aby sme ho pred zatiahnutím natiahli, bez toho, aby sme riskovali únik filmu z oblúka.
Oba konce sú teraz položené, staráme sa o strednú časť.

Krok 4: Vykonajte stredný otvor


Použite potrebný film tak, aby stredná časť pohodlne zakrývala konce. Pochytajte plátno oproti otvoru a zvyšok omotajte okolo kolíka stromu. Opatrovník je dosť ťažký, aby sa nepohyboval v prípade vetra. Vďaka svojmu kruhovému vzhľadu je navíjanie filmu veľmi ľahké.
Týmto spôsobom budete môcť otvoriť tunel a tým veľmi rýchlo získať prístup k akémukoľvek miestu vrátane koncov, bez toho, aby ste museli film kedykoľvek vykopať.

Krok 5: čo ďalej?


Otvorené, keď je pekné počasie, na kondenzáciu kondenzátu, ktorý by mohol spôsobiť hnilobu rastlín, ak je vlhkosť príliš vysoká, a vodu, ak je pôda suchá. Z času na čas skontrolujte, či sa tam slimáci nezdržiavali, a podľa potreby s nimi zachádzajte. Naše praktické záhradnícke videá