Tipy

"18., pri zdrojoch dizajnu", výstava, ktorá sa nesmie nechať ujsť vo Versaillskom paláci

"18., pri zdrojoch dizajnu", výstava, ktorá sa nesmie nechať ujsť vo Versaillskom paláci

Do 22. februára 2015 predstavuje palác vo Versailles majstrovské diela nábytku od roku 1650 do roku 1789. Príležitosť vyzdvihnúť tvorivé bohatstvo doby, ale aj inovatívny a priekopnícky charakter nábytku z 18. storočia storočia, pokiaľ ide o tvary, techniky, dekorácie a materiály. Pekná výstava, ktorá zachytáva výtvory najväčších mien tohto obdobia.

Prezentovalo sa sto kusov nábytku

Zo zbierok najbohatších milovníkov umenia tej doby je vo Versaillskom paláci vystavených približne sto majstrovských diel, z ktorých niektoré sú pre verejnosť prvýkrát viditeľné. Zastúpení sú tí najväčší tvorcovia tej doby: André-Charles Boulle, Charles Cressent, Jean-François Oeben alebo Georges Jacob cestou cestou umiestnenou pod pohľad Jean Nouvel. Návštevník sa preto chystá objaviť vývoj foriem; od veľkých skriniek od polovice 17. storočia po priame línie konca 18. storočia vrátane známych kriviek štýlu Ľudovíta XV.

Moderná a prepracovaná scénografia

Výstava, zameraná na vizuálne laboratórium, bola zameraná na modernú a rafinovanú scénografiu, aby sa vytvoril priestor pre exponáty. Každý kus nábytku umiestnený vysoko pre lepšie pochopenie oka návštevníka vyniká jednoduchým bielym pozadím. Vizuály, výkresy architektov, modely, vyšetrovacie filmy a zväčšovacie okuliare vrhajú svetlo na dizajn nábytku a sprístupňujú túto prezentáciu všetkým. Drobný dotyk prinesie architekt Jean Nouvel, ktorého pozorovania a úvahy sprevádzajú návštevníka počas celého kurzu.
Výstava „18., pri zdrojoch dizajnu“ Zámok Versailles Do 22. februára 2015 od 9:00 do 17:30 hod. Viac informácií na chateauversailles.fr