Komentáre

4 tipy babičky na úspešné gratinovanie

4 tipy babičky na úspešné gratinovanie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zchladne a zchladne. V zime prichádzame veľmi pomaly a už teraz chceme príjemné jedlo ako dobré horúce gratíny. Pri zemiakoch alebo ľahšom cukete neexistuje dostatok nápadov. Dnes vám dávame 4 tipy pre babičky, ktoré sú nevyhnutné na výrobu zlatého a chrumkavého gratínu na vonkajšej strane a krémovej a krémovej na vnútornej strane.

Klasická alebo starobylá zelenina, všetky chute sú v prírode

Pre gratinovanú dupinu, veľkú klasiku francúzskej gastronómie, je rozmanitosť zemiakov veľmi dôležitá. Ideálnym zemiakom je Charlotte. Nakrájajte ich s mandolínou na tenké plátky hrubé 3 milimetre a predvarte ich v mlieku. Môžete tiež meniť radosti pridaním inej zeleniny, ako je kapusta, cuketa alebo dokonca tekvica. Odvážte sa dokonca aj starej zeleniny, ako je paštrnák alebo artičok z Jeruzalema. Budete príjemne prekvapení.

Bechamel alebo smotana, dotyk smotany vo vašom gratíne

Vo svojom gratinovaní nič ako dotyk čerstvého krému kombinovaného s korením a bylinkami. Odporúča sa tiež hladký a bez hrudiek béchamel. To sublimuje vaše potešenie. Ozdobte ho syrom ako Gruyère, Mimolette alebo Reblochon. Jeho chuť vám pripomenie dobré spomienky z detstva. Svoj béchamel môžete tiež ochutiť malým muškátovým orieškom.

Strúčik cesnaku, ktorý príjemne ochutná vaše gratinované jedlo

Všetci sme videli, ako naše babičky alebo naše matky trú pekáč s klinčekom cesnaku. Rozdrvením klinčeka na misku cesnak zanechá tenkú vrstvu, ktorá parfémuje váš recept. Chuť cesnaku sa počas varenia rozšíri do zemiakov, aby ich jemne ochutila.

Hliníková fólia na udržanie smotany gratínu

Pri vkladaní do rúry zakryte misku hliníkovou fóliou, aby bola krémová. Hliníkovú fóliu varte 30 minút, potom ju vyberte a pokračujte vo varení ďalších 10 minút, aby sa zapekala gratina.Komentáre:

  1. Winfrid

    Potvrdzujem. To sa stáva. Poďme diskutovať o tomto probléme.

  2. Long

    Medzi nami by som konal inak.

  3. Disar

    Dobre! Každý by to tak napísalNapíšte správu