Ostatné

Baccarat, legenda krištáľu v Petit Palais

Baccarat, legenda krištáľu v Petit Palais

Pri príležitosti 250. výročia francúzskej výroby založenej v Lorraine sa do Petit Palais inštaluje retrospektíva kryštálov Baccarat do 4. januára 2015. 500 mimoriadnych kusov, najmä tých, ktoré boli predstavené na významných parížskych výstavách v rokoch 1823 až 1937 sa konala v uličkách Veľkej galérie. Udalosť nesmie chýbať!

Zdokonalená scénografia

Zdokonalená scénografia sublimuje talent a know-how remeselníkov výroby Baccaratu. Poháre, lustre, vázy a stoly sú prezentované podľa ich štylistických príbuzností alebo kontextu tvorby. Objavujeme výnimočné kúsky, ako napríklad „WC vévodkyne Berryovej“, „Harcourtova služba“ alebo dokonca „Candelabra povedané o care“, ktorá bola objednaná pre cara Nicolasa II v roku 1896. Servisné kusy z veľkých kráľovských rádov alebo určené pre japonského cisára II alebo pre Maharajas.

Nepublikované výkresy a archívne dokumenty

Mnoho kresieb a nepublikovaných archívnych dokumentov nám umožňuje sledovať vznik výtvorov na displeji a odhaliť zdroje inšpirácie pre Maison Baccarat. Tabuľka tiež zobrazuje niektoré objednávky z výroby a opäť dokazuje jeho talent v oblasti umenia bývania. Výstava sa končí radom lustrov, z ktorých väčšina majestátne svieti s 250 svetlami v galérii cti v Petit Palais. Šumivé!
Baccarat, legenda krištáľu v Petit Palais Do 4. januára 2015 Ceny: normálna cena 11 eur / znížená cena 8 eur / polovičná cena 5,50 eur Viac informácií na //www.petitpalais.paris.fr/expositions/passees