Užitočný

Naše rady o tom, ako čítať energetický štítok vysávačov

Naše rady o tom, ako čítať energetický štítok vysávačov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Od 1. septembra 2014 sa na našich vysávačoch objaví energetický štítok, ktorý informuje používateľa o účinnosti a výkonnosti produktu. Nie nevyhnutne ľahké rozlúštiť, poskytuje niekoľko tipov na ľahšie čítanie.

Na čo je energetický štítok?

Európsky energetický štítok umožňuje spotrebiteľom poznať energetickú účinnosť výrobku, jeho schopnosť odstraňovať prach a schopnosť neodmietnuť prach. Zákazník je tiež informovaný o priemernej ročnej spotrebe elektriny v produkte a hladine hluku. V niekoľkých riadkoch sa hodnotí, ako môže príslušný výrobok znížiť náklady na energiu. Vďaka štítku, ktorý je podobný všetkým produktom, si spotrebiteľ môže pred nákupom jednoducho porovnať vlastnosti.

Pochopenie energetického štítku

1. Trieda energetickej účinnosti : toto je hodnotenie dané zariadeniu v obvyklej stupnici od A do G. (A označujúce najlepšie zariadenia). Je to v zásade založené na ročnej spotrebe energie a účinnosti nasávania. 2. Ročná spotreba : vypočítava sa na základe trochu menej ako jednej hodiny používania týždenne v štandardnom ubytovaní s výmerou 87 m2. Znamená to, že vysávač spotrebúva menej ako 28 kWh / rok. 3. Filtračná kapacita : je to pomer medzi nasávanými časticami a časticami vypúšťanými do vzduchu pomocou vysávača nastaveného na maximum. Na získanie A musí byť emisia prachu menšia ako 0,02%. 4. Hladina hluku : meria sa v decibeloch (dB) na koberci. Momentálne nie je limit, ale od roku 2017 by vysávače nemali prekročiť 80 dB. 5. Účinnosť nasávania na koberci / koberci : toto je poznámka venovaná miere nasávania prachu po piatich spiatočných cestách. Ak chcete mať A, musíte vysať 91% alebo viac prachu šíreného na koberci. Pod 71% je hodnotenie G. 6. Účinnosť nasávania na tvrdom podklade : hodnotenie je založené na miere nasávania prachu na podlahe s prasklinou po piatich spiatočných trasách dvakrát. Aby vákuum zostalo nad G, musí prehltnúť viac ako 96% prachu. Viac informácií nájdete na webovej stránke: //www.newenergylabel.com/index.php/start/Komentáre:

  1. Shalrajas

    Celkom správne! The idea is excellent, you agree.

  2. Gavin

    Máš úplnú pravdu. In this nothing in there and I think this is a very good idea. Súhlasím s tebou.

  3. Blaney

    Can this be paraphrased?Napíšte správu