Užitočný

Kamenné schodisko: ako ho vyčistiť a udržiavať?

Kamenné schodisko: ako ho vyčistiť a udržiavať?

Ak kamenné schody prinesú autentickú stránku a pridanú hodnotu do priestoru, v ktorom sa obliekajú, majú, žiaľ, najväčšiu nevýhodu, že sú veľmi citlivé na škvrny. Preto je potrebná pravidelná údržba! Či už je vaše schodisko vyrobené z mramoru, žuly, modrého kameňa alebo Burgundského kameňa, redakčný tím vás vyzýva, aby ste objavili jeho rady a tipy na úspešné vyčistenie a údržbu kamenného schodiska. Demonštrácia!

Zachovajte kroky svojho kamenného schodiska

Na zachovanie stavu vášho kamenného schodiska si údržba schodov vyžaduje určitú pozornosť. Aj keď sa to zdá zrejmé, prvou vecou je vysať prach a dávať pozor, aby ste sa dostali do každého rohu.
Po dokončení tejto akcie môžete použiť mop namočený vo vode a pridať mydlo Marseille alebo niekoľko kvapiek čierneho mydla. Sú vaše kroky veľmi špinavé? Neprepadajte panike! Musíte len trieť každý z nich mokrou kefou roztoku na báze horúcej vody a kryštálov sódy. Všetko, čo musíte urobiť, je opláchnuť čistou vodou. Je dobré vedieť : Na čistenie kamenného schodiska nikdy nepoužívajte bielidlo, chemikálie alebo kyseliny. Mohli by ste to vážne poškodiť!

Odstráňte tvrdé škvrny z kamenného schodiska

Existuje veľa trikov babičky, ktoré vám umožnia nájsť si vlastné vnútorné alebo vonkajšie schodisko ako v prvý deň. Uvedomte si však, že väčšina škvŕn sa dá odstrániť pomocou kefy namočenej vo vode a posypanej jedlou sódou.
Ľahkou pastou zloženou z jednej tretiny jedlej sódy a dvoch tretín pemzového prášku môžete tiež ľahko odstrániť tvrdé škvrny. Ak sa rozhodnete pre toto riešenie, nezabudnite ho nechať zaschnúť a potom opláchnuť.
Tiež si uvedomte, že olej a citrón môžu tiež pôsobiť zázraky. Pomocou handričky namočenej do oleja na varenie a kvapky citróna vykonajte krúživé pohyby. Škvrna by mala postupne zmiznúť.

Chráňte svoje kamenné schodisko

Po vyčistení schodiska a odstránení škvŕn nezabudnite ho trvalo chrániť prípravkom proti škvrnám a vode. Funkcia tohto produktu: boj proti prenikaniu vody, znečisteniu a nečistotám.