Ostatné

Ora Ïto, dizajnérsky korzár

Ora Ïto, dizajnérsky korzárWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Francúzsko-taliansky dizajnér Ora Ïto si vytvoril meno tým, že odklonil logá od hlavných značiek. V priebehu rokov sa mladému dizajnérovi podarilo presadiť svoju pastu a začiatkom roku 2014 boli za jeho prácu ocenené postupne: tri ceny IF Design Awards a šesť cien Red Dot. Ospravedlňte ma trochu. Na rozdiel od toho, čo naznačuje jeho názov, Ora Ïto nie je japonského pôvodu. Tento francúzsko-taliansky dizajnér, ktorý sa narodil v roku 1977, sa v skutočnosti nazýva Ito Morabito. Umelec vymyslel pseudo, aby sa zabránilo prekrývaniu s prácou jeho otca, tvorcu zlatníckeho, klenotníckeho a kožiarskeho tovaru Pascala Morabita. Ora Ïto však miluje teleskoping. Ora-Ïto vstúpil do sveta dizajnu pripojením sa k Parížskej škole stvorenia a dizajnu (teraz Creapole) v roku 1995, predtým ako bol o pár mesiacov neskôr prepustený. Nevadí! Každý, kto zvažuje, že „ten ide rýchlejšie, keď je bez batožiny“, sa začína sám a v roku 1997 začína pirátske logá veľkých značiek a vytváranie virtuálnych objektov v počítačom generovanom obraze. Tento nápad k nemu prišiel po rozhodnom stretnutí so stylistkou Rogerom Vivierom. Postupne „vytvorí“ batoh Vuitton, zapaľovač Bic a aktovku Apple. Úspech je taký, že amatéri sa hrnú do obchodov týchto hlavných značiek, aby získali tieto predmety ... ktoré neexistujú. Znaky, ktoré pripisoval Ora Ïto, pobavené jeho talentom a humorom, ich neprotestovali. Naopak, niektorí ho poverili reklamnými kampaňami. V roku 1998 si mladý zázrak vytvoril vlastnú agentúru, v ktorej pôsobili grafickí dizajnéri, ktorí hrajú rovnaký počítačový softvér, aký sa použil na film. Star Wars .
Jednolinová lampa navrhnutá spoločnosťou Ora-Ïto pre Artemide Aby Ora Ïto charakterizoval svoj štýl, vytvoril slovo: „simplexity“. Jeho cieľom je očistiť jeho výtvory v maximálnej možnej miere a ohýbať sa na obmedzenia spojené s každodennými predmetmi. Trochu ako Philippe Starck (ktorého kniha bola v puberte neustále umiestnená na nočnom stolíku), sa Ora-Ïto „snaží demokratizovať dizajn a priniesť ho do supermarketov“. Zároveň sa Ora Ïto zaujíma o všetko: od fľaše Heineken po dekoráciu interiéru nočného klubu Le Cab v Paríži, vrátane vytvorenia celej rady kuchynského nábytku pre slovinské Gorenje, keď vie „ani variť vajíčko“!
Huby navrhnutý Ora-Ïtom pre Lacie, akýsi švajčiarsky armádny nôž, ktorý kombinuje niekoľko zásuviek USB, lampu a mini-ventilátor. Nakoniec vďaka spolupráci s krásnymi značkami - Habitat, Zanotta, Guerlain, Toyota, atď. bez zabudnutia na prácu, ktorú vykonal pre parížsky hotel Odyssey alebo za najnovšie architektonické koncepty francúzskych kín Pathé -, Ora Ïto uviedla v roku 2013 svoju vlastnú značku s Ora Ïto Mobility: zbierka doplnkov týkajúcich sa mobility , náhlavné súpravy, reproduktory, ochranné puzdrá pre smartfóny a tablety.
Kolekcia Mobility s minimalistickými líniami získala v roku 2014 krásne ceny: IF Design Awards a Red Dot Design Awards. Jack všetkých obchodov, ktorý nie je pripravený zastaviť na takej dobrej ceste!