Ostatné

Ako mulčovať postele?

Ako mulčovať postele?

Mulčovanie je technika záhradníctva, ktorú ocenia najmä milovníci organických. Mali by ste vedieť, že existuje niekoľko druhov kompostov a že majú rôzne funkcie. Aby sme lepšie pochopili záujem o mulčovanie jeho postelí a vedeli sme, ako si dobre vybrať mulč, šli sme do Truffautu, kde na nás čakal Pierre. Aké sú výhody mulčovania? Ako to dosiahnuť? Tu sú jeho odpovede.

Čo je mulčovanie?

Mulčovač je pôvodne vrstva slamy, ktorá bola umiestnená na rastliny alebo pôdu na ich ochranu, udržiavanie alebo vyživovanie. Mulčovanie nespočíva iba v slame. Môže byť vyrobený z mŕtvych listov, rastlín alebo plastových fólií.

Prečo mulčovať svoje postele?

Mulčovanie je veľmi jednoduchá záhradná technika, ktorá vám uľahčí život. Mulčovanie jeho postelí umožňuje jednoducho sa zbaviť burín, chrániť vaše rastliny pred chladom alebo horúcim počasím, regulovať hydratáciu pôdy, chrániť svoje postele pred ulitníky (slimáky, slimáky atď.) A nakoniec vyživovať rastliny, ktoré tvoria vaše postele.

Ako si vybrať dobrý mulč?

Mulčovač je vybraný podľa úlohy, ktorú bude mať. Môže pozostávať z mŕtvych listov a iného zeleného alebo rastlinného odpadu. Môže tiež pozostávať z minerálov, ako sú kamienky, piesok alebo dokonca sklo. Existujú neprirodzené parmice, ako napríklad plachty, ale sú veľmi efektívne a môžem im len poradiť. Vyvíjajú sa podľa svojej funkcie. Sú preto viac-menej filtračné, nepriehľadné alebo silné. Tí, ktorí majú to šťastie, že žijú pri mori, môžu mulčovať svoje postele riasami. Vyživujú a zároveň chránia.

Môžeme nainštalovať kompost v ktoromkoľvek ročnom období?

Áno, ale v závislosti od ročného obdobia musíte zloženie kompostu prispôsobiť. V lete vyberte slamu, ktorá kvôli svojej farbe nebude priťahovať teplo. V zime si naplánujte hustý mulč, ktorý bude dobre chrániť pred chladom. Na jar a na jeseň si uvedomte dážď a hmlisté počasie. Predovšetkým nenarúšajte život rastlín. Ak boli dobre vybrané a môžu prekvitať vo vašej oblasti, mulčovanie by malo byť ľahké. Musíte rešpektovať rastlinné cykly!

Ako správne nainštalovať mulč?

Jednoducho položte mulčovanie na spodok postele. Uistite sa, že podlahy sú dobre pokryté a že vrstva mulča je rovnomerná.