Komentáre

Ako zariadiť štúdio v 8m2?

Ako zariadiť štúdio v 8m2?

Parížski študenti vám o tom môžu povedať: bývanie v miestnosti s plochou 9 m2 je skutočnou výzvou optimalizácie! Ale to bolo ešte predtým, ako nám kancelária Kitoko v kancelárii architekta Studio dokázala, že do 8m2 s množstvom dômyselnosti sa zmestí veľa vecí!

Skutočný švajčiarsky nôž

Nachádza sa na 7. poschodí krásnej haussmannovskej budovy v Paríži. Táto izba o výmere 8 m2 bola kompletne prepracovaná tak, aby sa zmenila na švajčiarsky armádny nôž, v ktorom nie je nič náhodné a kde je funkčný každý centimeter štvorcový. Všetko je zabudované do steny, od políc po schody po posteľ, jedálenský stôl a kúpeľňu.

Skryté zariadenia

Všetky zariadenia typického bytu sú skryté za nástennými maľbami inšpirovanými jemným japonským štýlom. Schodisko, ktorého kroky sa používajú ako knižnica, poskytuje prístup k vysokej posteli. Druhé dvere odhaľujú šatník pre ľahký prístup ku všetkým šatám. Potom objavíme tabuľku, na ktorej sú pripevnené dve stoličky. Nakoniec nás posledné dvere pozývajú na vstup do optimalizovanej kúpeľne! Je to pravdepodobné, že ľudia budú závisť. Pokiaľ ide o kuchyňu, ponúka malé miesto pod oknom.

Izba nie je na prenájom!

Malé informácie pre tých, ktorí si už myslia, že opustia svoj zle navrhnutý 10m2, aby sa usadili v tejto ultra funkčnej slúžke: tá druhá nie je na prenájom! Rodina majiteľov to dala k dispozícii au pair, ktorých vítajú. Nezabudnite, že vo Francúzsku je zakázané prenajímať plochu menšiu ako 9m2!
Objavte video tejto modulárnej miestnosti:

Malý byt v Paríži (iba 8m2) od Studio Kitoko na Vimeo.