Užitočný

Výukový program: vyrobte vianočnú hviezdu s lepidlami UHU

Výukový program: vyrobte vianočnú hviezdu s lepidlami UHU

Tento rok budú vianočné ozdoby domáce! Po návode na výrobu vianočných guličiek so starými žiarovkami sa teraz učíme, ako vytvoriť suspenziu papierových hviezd vďaka postupným vysvetleniam lepidiel UHU!

Zariadenie

Budete potrebovať: - 1 fľašu lepidla Twist & Glue UHU - 1 papierovú ceruzku - 1 presný nôž - 1 pár ostrých nožníc - 1 pravítko - 1 rovinu rezu (alebo lepenku dostatočne silnú na ochranu stola) - 2 listy A4 priehľadného dekoratívneho papiera - 2 listy A4 na pauzovací papier - 1 A4 na biely kartón> 350 g - 2 listy na A4 A4 z bieleho kartónu> 350 g - Strieborný drôt - Biela organza stuha - 2 priehľadné perly priemeru 14 mm - 2 strieborné perly a 2 perlové perly s priemerom 8 mm - šablóny na stiahnutie tu

Fázy

1. Umiestnite šablóny (na stiahnutie tu ) na kartóne A4. Pomocou pravítka a ceruzky prekreslite tvary B, C, D, E a F (x2) silným pritlačením cez šablónu, aby ste vyryli tvary na kartónovú podložku umiestnenú pod ňou. Vystrihnite získané tvary. Ak chcete vytvoriť najväčšiu hviezdu, postupujte rovnakým spôsobom a zopakujte šablónu A na kartónovom liste A2. Potom získame štvrtinu hviezdy. Zopakujte operáciu trikrát tak, že za sebou dotiahnete štvrtiny na bodkovaných okrajoch, aby sa vytvorila úplná hviezda. Vystrihnite celý. Nakloňte sa na rovinu rezu a podľa plných čiar vyrežte s presným nožom vnútorné časti hviezdy A. Neodrežte bodkované čiary, ktoré sa neskôr sklopia. Vystrihnite tiež interiér hviezd D a B. Duplikujte formulár E v 16 kópiách zo svojej šablóny na listy priehľadného dekoratívneho papiera.
2. Vyložte bodkované časti hviezdy, malé trojuholníky a „okná“ nahor.
3. Zadnú časť hlavnej hviezdy (A) prikryte dvoma trasovacími plachtami umiestnenými vedľa seba a lepidlom UHU Twist & Glue. Rovnakým spôsobom postupujte aj pri hviezdach B a D.
4. Lepidlo 16 výrezov dekoratívneho papiera (E) nalepte do malých „okien“ hlavnej hviezdy A pomocou lepidla UHU Twist & Glue na okrajoch každého z nich.
5. Lepidlom UHU Twist & Glue nalepte najmenšiu hviezdu (C) do stredu priehľadnej časti hviezdy B. Zložte dva rozpery (F) a prilepte ich vedľa seba, v strede hviezdy. A, na vytvorenie kubického rozšírenia. Pomocou UHU Twist & Glue prilepte hviezdu B na túto podperu.
6. Na hviezdu D vytvorte malú horizontálnu štrbinu. Na ňu nasaďte organzovú stuhu a nechajte ju vyčnievať z každej strany asi o 30 cm. Spojte dve časti pásky a posuňte jednu z najväčších guličiek. Naproti otvoru, vyvŕtajte malú dieru, zasuňte do neho strieborný drôt tak, aby vyčnieval z každej jeho strany. Spojte dva konce k sebe a zasuňte do nich 4 biele a zlaté perly. Na jednom z bodov najväčšej hviezdy (A) vyvŕtajte malú dieru, aby ste ju zasunuli a pripojili konce striebornej l, a tak sa pripojili ku hviezdam A a D. Potom na opačnom mieste vytvorte novú malá štrbina na posúvanie organzovej pásky. Postupujte ako u hviezdy D. Nechajte konce pásky vyčnievať 30 cm a do nej zasuňte priehľadnú perlu.

Nakoniec

A tu ste, vaša hviezda je hotová! Musíte len zavesiť na svoj strom alebo na klinec, aby ste vytvorili nástennú dekoráciu!
A ďalšie nápady na výučbu, ktoré sa dajú vyrobiť pomocou zariadenia UHU, nájdete v ich kreatívnej sekcii voľného času!