Komentáre

Piesková pôda: ktoré rastliny si vybrať?

Piesková pôda: ktoré rastliny si vybrať?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chcete vytvoriť malý kúsok prírody, kde si môžete posedieť, čítať, stolovať s rodinou a priateľmi? Alebo si myslíte, že vo vašej piesočnatej pôde nemôže prosperovať žiadna rastlina? Uisťujeme vás, že existuje veľa rastlín na piesočnatú pôdu. To nám potvrdila Charly de Jardiland tým, že nám poskytla niekoľko cenných rád, aby ste sa uistili, že sa vám podarí dosiahnuť malý zelený raj na piesočnatej pôde.

Niektoré regióny Francúzska majú piesočnatú pôdu. Existujú pre tento typ terénu nejaké výhody?

Piesočnatá pôda má výhody pre rastliny, ktoré sú vyrobené tak, aby sa im darilo, akonáhle sú prirodzene prispôsobené. Je to veľmi priedušná pôda. Toto je veľká výhoda, pretože Zem sa rýchlo zahreje, čo umožňuje udržiavať mrazivé rastliny v zime a priaznivejšie klíčenie sadeníc na jar. Piesočnatá pôda je tiež ľahká, drobivá a záhradníci ju majú radi, pretože je veľmi ľahké pracovať.

Mali by sme zalievať častejšie, ak máme piesočnatú pôdu?

Keďže piesočnatá pôda je rovnako priepustná pre vodu ako vzduch, vyžaduje časté zalievanie v lete, počas období sucha alebo vo veľmi suchom vetre. Preto je nevyhnutné pravidelne hnojiť alebo meniť piesčité pôdy, pretože ak nezachytávajú vodu, nezachovávajú si ani výživné látky, ktoré rastliny potrebujú.

Ktoré rastliny môžu podporovať piesočnatú pôdu?

Hoci na piesočnatej pôde je menej rastlín ako rastlín, ktoré sú príjemné v iných druhoch pôdy, stále existuje dostatok odrôd, ktoré v našich klimatických podmienkach umožnia transformáciu záhrady, balkóna alebo terasa na skutočnom mieste raja. Ovocné stromy, kvitnúce rastliny, okrasné rastliny listov, zelenina: výber je obrovský!

Máte nejaké návrhy na výsadbu piesočnatej pôdy?

Ak chcete vytvoriť tieň, akácie, eukalyptus a fénix, sú nádherné stromy, ktoré majú priazeň v oblastiach s miernym alebo dokonca stredomorským podnebím. Ak nemáte dostatok miesta, vyberte si kríky pre piesočnaté pôdy s nízkym vývojom, napríklad ľubovník bodkovaný alebo laburnum. Pre gurmánsku záhradu sa rozhodnite pre fíkový strom, fazuľa, jahody, špargľu, vínnu révu, aromatické rastliny ako tymián, pažítka, rozmarín. Niečo, čo dráždi vaše chuťové poháriky!

Môžeme tiež vidieť, že kvitnúce rastliny kvitnú v piesočnatej pôde?

Môžete pestovať pelargónie, kombinovať všetky odrody, napríklad agapanthus. Tieto rastliny rozjasnia váš prírodný kút celé leto. Levanduľa s jemnou vôňou, cineráriom a ficoďami ozdobí vaše hranice. Neváhajte a pridajte rustikálne trávy veľmi užitočné na stabilizáciu tohto typu pôdy. Vietor rád hrá s ľahkými hrotmi. Niektoré exempláre majú nádhernú modrú, vždyzelenú ako morská raž (Leymus arenarius).