Užitočný

Ako záhradu proti burine používajte jedlú sódu v záhrade

Ako záhradu proti burine používajte jedlú sódu v záhrade

Jedlá sóda, ktorá je známa ako univerzálne užitočná, sa môže používať v potravinárskom priemysle aj v domácnostiach. Môžeme ich však použiť na záhrade? Znovu sme sa poradili s Charly z Jardilandu, aby sme povedali, ako používať hydrogenuhličitan v záhrade a na aký účel. Ekologickým spôsobom je možné prírodný priestor skrášliť.

Môže sa sóda na pečenie použiť v záhrade?

Po prvé, nie je spravodlivé pomenovať tento biely prášok do pečiva z dôvodu jeho chemického zloženia. Presnejšie by bolo použitie termínu hydrogenuhličitan sodný alebo - ale môže byť trochu ťažšie zapamätať - hydrogenuhličitan. Používa sa v ekologickom poľnohospodárstve, je to vynikajúci bio pesticíd. Na záhrade pomáha v boji proti ničivému hmyzu, chorobám rastlín. Úspešne blokuje vývoj plesní, čo z nej robí nevyhnutný antimykotikum. Slávna „sóda na pečenie“ je jedným z najlepších zelených tipov, bezpečná pre záhradníka, bezpečná pre prírodu.

Existujú nejaké bezpečnostné opatrenia, ktoré je potrebné dodržiavať pri ošetrovaní rastlín pomocou jedlej sódy?

Vyhnite sa čo najväčšiemu rozprašovaniu priamo na kvetinové stonky a kvety v púčiku. Je tiež potrebné rešpektovať správne dávky, pretože príliš silné ošetrenie hydrogenuhličitanom môže spáliť listy rastlín. Nezabúdajme, že je to soľ. Jedna lyžička nie je viac ako jedna lyžička hydrogenuhličitanu sodného na liter vody. K tejto príprave môžete pridať tri čajové lyžičky poľnohospodárskeho oleja alebo jednoducho olivový olej, aby bola priľnavosť na listoch optimálna.

Aké choroby rastlín môžete liečiť sódou na pečenie?

Hydrogenuhličitan sodný je účinný proti plesniam. Prípravok sa dá ľahko pripraviť, pretože stačí na pridanie napríklad dvoch litrov vody, dvoch čajových lyžičiek čierneho mydla a 5 gramov hydrogenuhličitanu, aby sa napríklad dosiahlo postrekovanie ruží. K tomuto prípravku sa pridáva olej na boj proti múčnatke, ktorá napadá hrozno a tekvica, ako je tekvica.

Ako odstrániť škodcov pomocou hydrogenuhličitanu?

Všetky rastliny napadnuté parazitmi sa ošetrujú rovnakým spôsobom, ako je napríklad slinovka, ktorá napadá hortenziu alebo oleandr, voška, ​​ktorá napadá ibištek. Je však lepšie vyhnúť sa plnému slnku, aby sa sprejoval hydrogenuhličitan sodný. Súmrak je ideálny čas, aby ste sa vyhli spáleniu listov.

Existujú aj iné spôsoby použitia hydrogenuhličitanu sodného v záhrade?

Táto slávna „sóda na pečenie“ je vynikajúcim zabíjačom buriny na terasy, záhradné chodníky, hranice. Je to tiež čistiaci prostriedok. Neváhajte ho použiť na údržbu záhradného náradia, vyčistenie plachty, odstránenie machu, ktorý sa usadil na bráne, hojdačky alebo strechy záhradnej kôlne. Napokon si uvedomte, že hydrogenuhličitan sodný znižuje kyslosť pôdy, ktorá podporuje kvitnutie, obmedzuje vývoj burín - burín - a umožňuje vám zbierať krajšiu zeleninu.