Tipy

Planet Ocean, aplikácia na zistenie, ktoré ryby sa dajú na tanier

Planet Ocean, aplikácia na zistenie, ktoré ryby sa dajú na tanier


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Varenie rýb je niekedy krehké umenie. Či už je vyprážané, pošírované, na špíze, v omáčke, v polievke, surovom, v masle alebo v kapláni, je tu však vynikajúce jedlo, ktoré sa dá podávať tisíckami a jedným spôsobom. Pre všetkých milovníkov potravín zaoberajúcich sa ekológiou a riadením zdrojov vyvinula nadácia GoodPlanet bezplatnú aplikáciu „Planet Ocean“ s cieľom informovať spotrebiteľov o najmenej ohrozených morských druhoch a podporiť trvalo udržateľný rybolov. Čo ak ste si pred vstupom na trh skontrolovali smartphone?

Zodpovedné stravovanie

Oceány v súčasnosti prechádzajú kritickou fázou zmien v dôsledku intenzívneho rybolovu a znečistenia. Ten je čiastočne zodpovedný za nedostatok kyslíka prítomného vo vode, ktorý dusí ryby a kôrovce vytváraním obrovských mŕtvych zón po celom svete. Zneužívanie rybolovu ohrozuje desiatky ohrozených druhov, z ktorých niektoré sú nám známe (tuniak, mečúň, treska atď.). Preto je nevyhnutné, aby ste sa pred konzumáciou informovali, aby ste nešli k najohrozenejším druhom, a tak podporili ich masívny rybolov.

Ako táto aplikácia funguje?

Aplikácia Planet Ocean je veľmi jednoduchá na používanie a ponúka jednoduchý a funkčný dizajn rozdelený do niekoľkých častí. Domovská stránka obsahuje vyhľadávací nástroj, ktorý vám umožňuje priamo nájsť informácie o druhu, ktorý hľadáte. Je tiež možné na jedno kliknutie poznať kategórie rýb, ktoré sa pri nákupe na trhu uprednostňujú alebo nie. Nakoniec časť venovaná receptom ponúka chutné pokrmy, ktoré sú vysvetlené krok za krokom a ilustrované gurmánskymi vizuálmi. Ako bonus možno uviesť film „Planète Océan“ od Yanna Arthusa-Bertranda a Michaela Pitiota ako celok, ako aj rozhovory s režisérom a filmové tajomstvá. Aplikácia Planet Ocean, skutočná podpora podvodnej činnosti, spája správy z morského sveta v reálnom čase prostredníctvom článkov z časopisu GoodPlanet, ako aj spotrebiteľských rád pre ekologických občanov, ktorých sme! Stiahnite si aplikáciu na Android : //bit.ly/PlanetOceanAppAndroid Stiahnite si aplikáciu na iOS : //itunes.apple.com/fr/app/planet-ocean/id881973000?mt=8