Informácie

Môj hrnkový vianočný stromček

Môj hrnkový vianočný stromček


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je to hviezda vianočnej dekorácie: jedľa. Tento rok, namiesto tradičného smreku alebo rezu Nordmann, vám odporúčame zvoliť si strom v dobrom stave a so všetkými jeho koreňmi: črepníkový strom! „Prírodná“, udržateľná a dekoratívna alternatíva pre dovolenkové obdobie.

Výhody „živého“ stromu

Črepníková jedľa predstavuje niekoľko významných výhod v čase, keď sa snažíme mať zodpovednejšiu spotrebu.

 • Môže sa uchovávať niekoľko rokov a tak sa stať symbol vašich zimných rodinných osláv, počas zdobenia záhrady alebo verandy vášho domu po zvyšok roka.
 • Môže byť znovu vysadená vo väčšom hrnci alebo dokonca v zemi.
 • Z etického hľadiska už nejde o bežný spotrebiteľský produkt, ktorý sa pestuje, aby sa nakrájal a potom vyhodil, keď strana skončila. Kúpa živého stromu sa môže zúčastňovať na boji proti odlesňovaniu pod podmienkou, že sa zabezpečí jeho pôvod: potom musí pochádzať z škôlky vybavenej výrobnými oblasťami osobitne určenými na produkciu počas sviatkov. Všimnite si, že vo všeobecnosti to platí pre rezané jedle predávané v záhradných centrách na Vianoce, ktoré sa v lesoch nerezajú divoko!
 • Budete mať možnosť vychutnať si takú dobrú vôňu, ktorá je taká typická ešte dlhšie, pretože jej tŕne neschnú.

Rastúca rastlina

„Pre 125 cm strom naplánujte od začiatku 50-litrový hrniec,“ radí Yannick Ferraty, záhradný manažér Ferme de Gally v Yvelines, ktorý uvádza, že na druhej strane musí byť vo verzii „kupé“. „Aby ste si zaistili dobré roky života, budete ich musieť umiestniť do nádoby s priemerom 20 až 30 cm v ďalšom priemere“.

Pri presádzaní sa rozhodnite pre drevený alebo terakotový kontajner, ale vyvarujte sa plastových kvetináčov, ktoré by mohli horieť korene (studené alebo horúce) a ktoré zastavia akúkoľvek evapotranspiráciu potrebnú pre blaho rastliny.

Začnite nalievaním hlinených guličiek alebo štrku do drenáže na spodnej časti hrnca, potom umiestnite geotextilnú plsť na vrchol, aby sa izolovala pôda nad ňou, ktorej ideálnou zmesou je polovica zeme a polovica zaliatej pôdy. Nakoniec využite príležitosť ponúknuť tvoj strom zásobovanie ihličnatými hnojivami v období marec - jún - september, to mu umožní opäť rásť v dobrých podmienkach a nezabudnite ho pravidelne zalievať asi dvakrát týždenne.

Buďte opatrní, korene môžu byť stiesnené alebo vyschnuté v hrnci; ak sú príliš poškodené, zakorenenie v zemi bude o to zložitejšie. Orezať ich počas preskupovania môže byť niekedy potrebné obnoviť ich vitalitu.

Je tiež možné urobiť v zemi dieru širšiu a hlbšiu ako kvetináče, umiestniť do nej jedľa a široko sa vysypať bohatou pôdou. Potom to bude stačiť „vykopať“ práve vo vianočný čas!

Ak musíte repot svoj strom každý rok po Vianociach, pretože rastie veľmi dobre, nezabudnite, že bude stále ťažšie prepravovať ... Potom si môžete vopred premyslieť miesto, ktoré zaujme na záhrade alebo na vašej terase, aby ste ju umiestnili v strategickom uhle pohľadu k oknu alebo arkádovému oknu, aby ste ju naďalej spájali s duchom a dekoráciou Vianoc, aj keď ju už nemôžete doviesť.

Črepníkový strom: vianočná hosťovská hviezda ...


Pri kúpe to môže byť v zrazenine alebo nádobe, Aký je rozdiel? Nadácia Nicolas Hulot špecifikuje, že v guľôčke je strom „kondicionovaný svojimi koreňmi obklopenými pôdou v tontíne alebo plastu; to umožňuje, aby sa udržiaval dlhšie a prípadne znova vysadil“, keď je v nádobe, „je lopata, potom vložte hrniec so svojimi koreňmi a hrudou zeme alebo priamo zasadila a zdvihla do svojej nádoby; ... Koreň takto zostávajúci neporušený, môže byť vysadený s lepšou pravdepodobnosťou zotavenia. ““

Keď sa vrátite z kvetinárstva, skontrolujte, či veľkosť črepníka je prispôsobená veľkosti stromu, Ak je to potrebné, vymeňte ho podľa vyššie uvedených pokynov a nechajte ho tak dlho, ako je to možné: vonku! Kvôli svojej pohode ho nevracajte do obývacej izby, aby ste ju vyzdobili až do poslednej chvíle, tj len pár dní pred Vianocami. A rovnako nečakajte príliš dlho po sviatkoch, aby ste to vyniesli, a znova naložte alebo znova vložte. To samozrejme vedie k návratu skutočných tradícií osláv na konci roka k efemérnym hodnotám sezóny!

„Dajte si pozor na teplotné výkyvy, ktoré ju počas týchto exteriérových interiérov oslabujú, zdôrazňuje Yannick Ferraty. Odporúčam vám prejsť studeným skleníkom alebo nevyhrievanou verandou, aby sa mohla pomaly prispôsobiť z atmosféry do atmosféry. „Iné. Ďalšie riešenie: na prechod na niekoľko týždňov ho obklopte zimným závojom.“

Nezabudnite na tento odkaz: jeden týždeň, maximálne dve v interiéri. Počas týchto 15 dní sa strieka denne, aby sa zabránilo vyschnutiu koreňov a aby sa substrát udržal vlhký. Nakoniec, kúrenie a dekorácie dať tvoj strom Po prísnom testovaní ho odsuňte od okien a radiátorov orientovaných na juh, vyhradzujte si miesto mimo prievanu a „od seba“, kde sa bude hýčkať.

Prijať dieťa strom

Jedľa je rastlina, ktorá rastie pomaly, takže na vyskúšanie koncepcie sa môžete najskôr rozhodnúť malý strom od 35 do 50 cm, Bude mať čas rásť doma a so svojimi deťmi. Ideálne pre obyvateľov mesta, pomáha udržiavať symbol jedľa a Vianoc a ponúka alternatívu k syntetickej jedle.

Poďakovanie: Yannick Ferraty, manažér záhrady vo Ferme de Gally.Komentáre:

 1. Welby

  Just that is necessary. I know, that together we can come to a right answer.

 2. Matro

  Chcem povedať, že sa mýliš. Ponúkam sa na diskusiu.

 3. Abban

  super obrázkyNapíšte správu