Ostatné

Rozhovor s Michelom Berrou, hlavným záhradníkom v Jardin d'Atmosphères du Petit-Bordeaux

Rozhovor s Michelom Berrou, hlavným záhradníkom v Jardin d'Atmosphères du Petit-Bordeaux

Michel Berrou začal svoju záhradu v malom kúte krajiny Sarth v roku 1990. Vášnivý od detstva dal na svojej 1,5 hektári úplne panenskej pôdy záhradu, na ktorej sa nachádza 4000 druhov a odrôd. trieť plecia v dokonalej harmónii. Tento milovník prírody nám dáva svoje malé tajomstvá ...

Povedzte nám o svojom pozadí

Od môjho detstva, v blízkosti môjho starého otca, lepšie ako rada, ma naučil milovať a obdivovať v tichosti spolu krásu, ktorá vás robí šťastným. Verím, že je povedané to podstatné! Ak nie, neskôr som išiel do povolania, ktoré vôbec nezodpovedalo mojej vášni, ktorú som v tom čase považoval za súčasť záhrady prístupnej verejnosti. extravagantný rozmaru. Inokedy, iné zvyky! Následne som prišiel, žijúci v Paríži, snívať o zmene môjho života a konečne o realizácii môjho projektu, ktorý ma trápil, vždy odložený.

Ako ste si naplánovali svoju záhradu, než začnete?

Chcel som predovšetkým panenskú pôdu bez stromov alebo iných rastlín. Dom izolovaný od hluku a bez vedomia toho, čo som nechcel, som v tomto podnikaní, ktoré začalo pred 28 rokmi, vrhol sám seba telo i dušu.

Ako sa dnes vyjadrujú?

Bola tu vytvorená záhrada štyroch ročných období, promenádna záhrada, intímna záhrada, jedinečná v mnohých ohľadoch vrátane mimoriadnej bohatosti rastlín, ktorú tvorí 4200 druhov a odrôd. Architektúra a dizajn oživia reliéfnu dekoráciu, keď spojenie imaginárnych tvarov a objemov našlo rovnováhu v priebehu času. Tento park ponúka všetkým svojim návštevníkom meniace sa, vždy prekvapujúce obrazy.

Máte trochu tajomstva, aby sa všetky tieto atmosféry tiež harmonizovali?

V skutočnosti ide pravdepodobne predovšetkým o poéziu, pocity, pri ktorých sa zvlášť počíta celkový dojem, atmosféra, ktorá sa objaví, keď ju človek prejde. Listy sú králi, umožňujú kontrasty a vylepšujú siluety aj farby.

Aké rady by ste napokon dali amatérom, ktorí sa chcú pustiť do takéhoto projektu?

Dostaňte sa do správnych škôlok obľúbených rastlín dodržiavaním určitých pravidiel, samozrejme, ak sú odolné, ak sú vhodné pre tieň alebo nepodporujú slnko atď. A potom začnite! Okrem toho je podľa môjho názoru hlavnou kvalitou súdržnosť, a preto vášeň urobí zvyšok bez toho, aby zabúdala, že dôjde k zlyhaniu ... Stručne povedané, nemá markíza de Girardin hovorí to „Krajiny sa musia skladať nielen ako záhradník, ani ako záhradník, ale ako básnik a maliar.“.
Záhrada atmosféry Petit-Bordeaux Prídavná škôlka pre vzácne rastliny 72220 Saint-Biez-en-Belin Tel. 02 43 42 15 30 Otvorenie každý deň (okrem utorok, nie štátnych sviatkov) od 3. apríla do 11. novembra: od 10:00 do 12:30 a od 14:00 do 19:00. www.jardindupetitbordeaux.fr