Užitočný

Vonkajšie betónové schodisko: ako sa správne rozhodnúť?

Vonkajšie betónové schodisko: ako sa správne rozhodnúť?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak je betónové schodisko často odsúdené pre jeho chlad a masívny vzhľad jeho siluety, napriek tomu predstavuje ideálny model pre vonkajšiu inštaláciu z dôvodu jeho trvanlivosti, atraktívnej ceny, širokého výberu prispôsobenia. a ľahkú údržbu. Ak už nie je možné preukázať jeho vlastnosti, výber konkrétneho schodiska prispôsobeného jeho vkusu, jeho potrebám a špecifikám terénu nie je vždy jednoduchý. Redakčný tím vám dá niekoľko praktických rád, aby ste sa mohli rozhodnúť, že sa rozhodnete nevykonávať chyby.

Vyberte si tvar svojho betónového vonkajšieho schodiska

Skôr ako začnete s výberom konkrétneho schodiska, mali by ste zvoliť schodisko, ktoré sa najlepšie integruje do exteriérovej architektúry vášho domu: - Správne schodisko : lacnejšie ako točité alebo špirálové schodisko, betónové schodisko je tiež najjednoduchší a najrýchlejší model na inštaláciu. - Otočné schodisko : otočné schodisko, ktoré pozostáva najmenej z dvoch častí, sa uprednostní, ak si to vyžaduje konfigurácia vonkajšieho priestoru alebo ak nie je možné namontovať priame schodisko. - Šikmé schodisko : dizajn, točité schodisko má veľkú výhodu, že zaberá veľmi málo miesta a nevyžaduje kotvenie bočnej steny. Toto riešenie bude uprednostňované, ak chcete optimalizovať podlahovú plochu.

Určite opláštenie vonkajšieho betónového schodiska

Kachľové kamene, zalesnené dosky alebo dokonca poveternostné farby aplikované na surový betón ... máte na výber! Kým drevo vdýchne teplému a útulnému duchu do vášho vonkajšieho priestoru, kameň vám ponúkne veľmi estetický minerálny oplatok. Ak je váš rozpočet príliš tesný, vyberte farbivo. V každom prípade, ak sa rozhodnete obliecť schodisko do betónu, dôverujte svojmu inštinktu a vyberte krytinu, ktorá zlepší vaše schodisko a bude v súlade s vonkajším vzhľadom vášho domu. Ak si chcete zachovať surový vzhľad vášho konkrétneho schodiska, uvedomte si, že jeho údržba je pomerne jednoduchá a nevyžaduje si žiaden konkrétny produkt. Nakoniec si uvedomte, že je možné nainštalovať zábradlia alebo rampy, ale malo by byť obzvlášť opatrné, aby sa zabránilo konkrétnym spojeniam na betónových prvkoch.

Aký rozpočet plánovať?

Jednou z hlavných výhod betónového schodiska je samozrejme jeho cena, oveľa nižšia ako drevené, kamenné alebo kovové schodisko. Pre priame schodisko si spočítajte rozpočet v rozmedzí 750 až 1400 EUR. Točité schodisko vás bude stáť medzi 800 eurami a 1500 eurami. Drahšie je, že za skrutkovité schodisko zaplatíte od 900 eur do 1800 eur. Nezabudnite, že ak si budete chcieť schody obliecť neskôr, bude musieť byť upravený smerom nahor.

Betónové vonkajšie schodisko, chybám, ktorým sa treba vyhnúť

Ak chcete začať s výrobou vonkajšieho betónového schodiska, uvedomte si, že jeho implementácia je dosť ťažká (debnenie, liatie betónu atď.), A preto si vyžaduje vážne murárske schopnosti. Na záver treba poznamenať, že vykonanie štúdie štrukturálnej pevnosti je nevyhnutné. Predtým, ako niečo podniknete, poraďte sa s architektom.