Ostatné

Výukový program: stojan na retro časopis v dreve a koži

Výukový program: stojan na retro časopis v dreve a koži


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bez ohľadu na to, koľko rozhovorov o úmrtí písomnej tlače bolo oznámené, nikdy nebude nič lepšie, ako hľadať svoj obľúbený časopis vo svojom tabaku, zožrať ho stránku po stránke, pohodlne nainštalované v pohovke. Dnes ideme trochu viac zachovávajú tento rituál tým, že sa učia vyrábať retro stojan na časopisy z dreva a kože.

Materiál

- dve drevené dosky 45 cm dlhé, 20 cm široké a 2 cm hrubé - drevená záclonová tyčinka dlhá 180 cm a priemer 20 mm - kúsok kože alebo syntetickej látky 90 cm dlhá a 32 cm široká (dvojnásobná šírka, ak používate syntetický materiál) - vŕtačka s vrtákom do dreva s priemerom 20 mm - priamočiara píla - fréza - masa - zvinovací meter - lepidlo na drevo - a šijací stroj (možnosť šitia ručne) - brúsny plát, 180 zŕn - ceruzka Rozpočet: asi 30 € Trvanie: 3 hodiny

Fázy

1. Na začiatok sledujte obrysy stojanu na časopisy na dvoch drevených doskách. Na kreslenie kôl použite jar alebo pohár. Odrežte dve dosky skladačkou a rohy obrúste.
2. Do drevenej tyčinky pílte štyri kúsky 36 cm. Tieto štyri kusy sa použijú na spojenie dvoch predtým narezaných drevených dosiek. Na odrezané dosky umiestnite značky otvorov 2 cm od horných okrajov a 5 cm od dolných okrajov. Vŕtačka s vrtákom s priemerom 20 mm.
3. Pripravte kožený kus odrezaním dvoch 17 cm štvorcov na oboch koncoch, aby ste vytvorili dve rukoväte, ktorými prechádzajú kúsky tyčí. Ak používate krásnu kožu, stačí jedna šírka. Na druhej strane, ak použijete syntetický materiál ako v našom prípade, je lepšie zdvojnásobiť kus, aby sa dosiahol lepší výsledok.
4. Prešívajte celú hranu a úroveň priechodu oboch rukovätí. Zostavte všetky prvky tak, že na úroveň štyroch otvorov umiestnite body lepidla na drevo.

Nakoniec

Váš stojan na časopisy je teraz kompletný. Vášmu interiéru prinesie vintage dotyk a umožní vám mať vždy po ruke svoje časopisy. Pretože na konci môže byť niečo ešte lepšie, ako zožrať časopis: prečítajte si ho znova a znova!
Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie svojej verzie tohto DIY na našej stránke Facebook a nájdite ďalšie nápady na našom Pintereste!