Ostatné

Chcem jednoduchú záhradu

Chcem jednoduchú záhraduWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tiež známy akoherbularius , jednoduchá záhrada oslovuje nadšencov rastlín a najmä všetkých tých, ktorí chcú mať vždy prírodné prostriedky.hortus medicus Vracia sa k chuti dňa pomocou liečivých rastlín schopných ľahko zmierniť malé rany a rôzne choroby. Preto sme sa chceli dozvedieť viac o záhrade singlov od nášho obľúbeného záhradníka Charly de Jardiland.

Dá sa povedať, že jednoduchá záhrada je liečivá záhrada?

Absolútne. Toto je jedno z mnohých názvov, ktoré tomuto typu rastlinného priestoru dávame. Dôkazom je, že jednoduchá záhrada zaujíma vedcov: vykonáva sa veľa výskumov na zistenie zdravotných výhod liečivých rastlín. Tieto rastliny zatiaľ neodhalili všetky svoje tajomstvá!

Kedy sa datujú prvé záhrady?

Existencia jednoduchej záhrady siaha až do antického Ríma. Je to tiež záhrada, ktorá mníchov fascinovala v stredoveku. Tam sa pestovali liečivé rastliny a používali sa na prípravu liekov. V súčasnosti je možné navštíviť veľa dokonale zachovaných jednoduchých starých záhrad. Platí to napríklad pre Bordeaux a Nantes, ktorých tvorba siaha až do roku 1629 a 166. Fytoterapia sa datuje od včerajška! Jednoduché záhrady boli nedávno zrekonštruované a sú otvorené pre verejnosť, napríklad Orsanská predzáhradka, ktorá má len asi dvadsať rokov.

Môže niekto založiť liečivú záhradu?

Je to, samozrejme, činnosť v súlade s dobami. Vraciame sa k jednoduchým veciam a my všetci chceme mať rastliny schopné zmierniť mnohé choroby. Liečivé rastliny, upokojujúce, tráviace, protizápalové, antioxidačné a mnoho ďalších ... Je to druh lekárne doma, ktorá vám umožňuje využívať nespočetné cnosti, ktoré nám príroda ponúka.

Aké rastliny si vybrať pre jednoduchú záhradu?

Rezervujte si malý kútik svojej záhrady a vytvorte štvorec singlov. V tomto herbularius , pestovať vavrín, šalvie, tymián. Svoje miesto nájde aj medovka a rozmarín. Pšenica obyčajná, mäta, pikantná, harmančeková, nechtík lekárska, šalvia a levanduľa sú ďalšie rastliny, ktoré sa inštalujú do jednoduchej záhrady. Aromatické alebo liečivé jednoduché záhradné rastliny vám budú každý deň veľmi užitočné. Nič vás nebráni v pestovaní šafranu, feniklu, chrenu a cesnaku súčasne, ak máte radi varenie.

Ako uspieť v jednoduchej záhrade?

Musíte iba splniť všetky základné podmienky pre rast liečivých rastlín, ktoré ste si vybrali. Výber kvalitných semien alebo rastlín, dostatočné svetlo a slnečný svit, pôda dostatočne bohatá na živiny, vhodné zalievanie. Nie všetky dvojhry majú rovnaké potreby. Tiež si uvedomte, že niektoré rastliny sú jedovaté. Urobte si preto čas, aby ste sa dozvedeli o každej z rastlín, ktoré chcete pestovať vo svojej jedinej záhrade, a využite všetky ich bohatstvo.