Užitočný

Fragonard: Agnès Webster nám hovorí o Vianociach svojou najnovšou zbierkou

Fragonard: Agnès Webster nám hovorí o Vianociach svojou najnovšou zbierkou


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Agnès Webster je už dlho priťahovaná na Hodvábnu cestu a odchádza so svojou karavanou Fragonard do Strednej Ázie, aby hľadala nové poklady. Vracia sa k nám s farebnou vianočnou kolekciou inšpirovanou týmto báječným výletom.

Maison Fragonard existuje už viac ako 80 rokov, ako vysvetlíte tento úspech?

Životaschopnosť značky a jej úspech sa do značnej miery vysvetľujú obrovskou prácou, ktorú robíme vyše 80 rokov, energiou, ktorá sa každodenne venuje riadeniu našich projektov, a napokon neochvejnou vôľou, ktorá vložili sme do výstavby domu Fragonard.

Ak je dom Fragonard známy svojou vôňou voňavkárstva, vie byť tiež všestranný navrhovaním najmä dekoratívnych predmetov. Môžete nám povedať viac?

V roku 1997 sme otvorili v Grasse provensálske múzeum krojov a šperkov. Toto múzeum, ktoré spája zbierky provensálskych kostýmov, ktoré predtým zhromažďovala moja matka, bolo zámienkou pre moje sestry a mňa, aby dali nový smer domu Fragonard vytvorením skutočnej identity značky pre toto múzeum. Už sme nechceli byť „továrňou na parfumy“, chceli sme zmeniť Fragonarda na prierezovú značku, ktorá by destilovala jeho vlastné životné umenie. Táto zbierka preto slúžila ako východiskový bod a zdroj inšpirácie na vytvorenie príbehu, ktorý dnes poznáte. Fragonard je teraz k dispozícii v rade odevov, ozdobných doplnkov, riadu, šperkov a dokonca aj hračiek.

Zbierka 2014 ponúka farebné predmety, inšpirované vašou poslednou cestou do Strednej Ázie. Odkiaľ pochádza tento záujem o Áziu a prečo ste sa rozhodli sústrediť túto zbierku na Hodvábnu cestu?

V Indii, kam chodím každý rok pätnásť rokov, som sa pri viacerých príležitostiach stretol s obchodníkmi, ktorí sa vrátili z Afganistanu, Pakistanu alebo Uzbekistanu s nádhernými starými textíliami, doteraz malými darčekmi. v Európe a Francúzsku. Zvodený textilným bohatstvom týchto krajín a dlho priťahovaný k legendárnej Hodvábnej ceste som sa preto, samozrejme, rozhodol vydať na výlet s miestnymi remeselníkmi, nájsť nálezy na export do Francúzska a preskúmať nové zdroje inšpirácie. Odtiaľ sa zrodila myšlienka urobiť rok 2014 venovaný slávnej Hodvábnej ceste.

Môžete nám povedať niečo o vianočnej kolekcii Fragonard 2014?

Kolekcia, ktorú sme sa rozhodli vytvoriť pre Vianoce 2014, nás zavedie v Strednej Ázii a najmä na Hodvábnej ceste. Táto zbierka vás vyzýva, aby ste vycestovali a objavili spolu s farebnosťou, trblietavosťou a nádychom exotiky. výrobky, ako napríklad vonná sviečka „tej noci“ alebo dokonca sada štyroch mydiel, ktoré „nasledujú vaše šťastné hviezdy“ a ktoré nám rozprávajú príbeh Troch kráľov. Z textilného hľadiska tu opäť nachádzame tento vplyv zo Strednej Ázie so šálmi, papučami alebo puzdrami v oslnivých farbách a plných chutí. Nakoniec je tu aj veľký bestiár.

Čo je na tejto zbierke zvláštne?

Každý produkt v kolekcii je domovom Fragonardu navrhnutý, navrhnutý a vyrobený. Napríklad, každá z našich súprav je vyšívaná ručne a každá z našich šálok, namalovaná nami. Ako vidíte, za každým z našich produktov sa skrýva veľa tvorivej a remeselnej práce.

Obľúbený produkt v tejto vianočnej kolekcii?

Nepochybne sveter Kurta. Výhodou je veľmi teplé vyšívané košele, ktoré sa nosia v Afganistane, Pakistane alebo Indii.

Aké ďalšie krajiny chcete svojim zákazníkom objaviť prostredníctvom svojich produktov?

Mojou ďalšou destináciou bude Stredná Amerika, ale budeme musieť počkať do roku 2016. Pred tým, v roku 2015, by sme sa chceli zamerať na naše hlavné podnikanie, voňavkárstvo. Chceme tiež podniknúť výlet do interiéru a objaviť nové zdroje inšpirácie bližšie k domovu vo Francúzsku. Objavte túto vianočnú zbierku na //www.fragonard.com/Komentáre:

 1. Voodoora

  úžasné, veľa užitočných informácií

 2. Bacstair

  What charming message

 3. Toshura

  you were obviously wrong

 4. Gujas

  Je mi ľúto, ale podľa môjho názoru sa mýlite. Musíme diskutovať.

 5. Jason

  ahahahahhh this is cool .. neighing wonderfullyNapíšte správu