Komentáre

Ako si vybrať a udržiavať horolezcov na fasádach?

Ako si vybrať a udržiavať horolezcov na fasádach?

Keď je fasáda domu pokrytá horolezcami s pestrofarebným alebo pestrofarebným listím, s jemnými listami, je táto podívaná potešením ... za predpokladu, že necháme trochu času na odstránenie vädnutých kvetov a uschnutých listov. Našli sme Charly de Jardiland, aby sme zistili, ktoré popínavé rastliny sa rozhodnú zafarbiť fasádu. Uisťoval nás tiež a veril, že popínavé rastliny sa udržiavajú samy osebe.

Ktoré z nich sa vo veľkej rodine lezeckých rastlín najviac hodia na fasádu domu?

Na obloženie fasády domu rôznymi rastlinami je tu veľmi rozmanitá voľba. Cieľom je preto hrať so zmesou listov, ktorá je prerušovaná bielou, krémovou a žltou farbou, ktorá pekne kontrastuje s rôznymi odtieňmi zelenej. Môžeme tiež spojiť niektoré lezecké kvitnúce rastliny s veľkolepým efektom v rôznych ročných obdobiach.

Ktoré horolezce s pestrými listami sú vhodné na fasády?

Ivy patrí medzi najznámejšie nenáročné a silné lezecké rastliny. Dodáva sa v niekoľkých odrôd, z ktorých niektoré sú obzvlášť dekoratívne. Ivy Baltica je mimo sezónu interpunkčné s fialovou farbou, Ivy Goldchild má modrasté lístie pestré so smotanovými odtieňmi, Ivy Marginata Elegantissima hrdo zobrazuje svoje zelené sivé a krémové listy jemne lemované ružovou farbou. Neváhajte tiež urobiť z vašej fasády lezenie viniča, ktoré potrebuje, viete, potrebuje podporu. V septembri vám ponúkne hroznové zhluky na veľmi príjemnú ochutnávku a na jeseň sa prikryje skutočne nádhernými okúzľujúcimi tónmi.

A ak chcete obliecť fasádu kvetmi, ktoré lezú na rastliny, čo odporučíte?

V najjužnejších regiónoch oblieka Bougainvillea steny domov so vzácnou eleganciou. Ak chcete, aby vás každý deň oslňovala táto nádherná horolezecká rastlina, neváhajte, či sú vaše zimy mierne, pretože Bougainvillea je rastlina podobná mrazu. Jeho hojnosť kvetov je luxusná a má mnoho farieb. Je to rozprávková krajina červenej, fialovej, fialovej, oranžovej ... Svoju popínavku môžete vysadiť vo veľkom hrnci, ale v závislosti od regiónu bude potrebné ju chrániť pred prvým občerstvením.

Môžete tiež vytvoriť fasádu vôní s popínavými rastlinami s opojnou vôňou. Čo si myslíte o Charly?

Je to skvelý nápad. Predstavte si túto lahodnú intoxikáciu, ktorú si môžete vychutnať pri otvorených oknách! V takom prípade si vyberte lezenie ruží, aby ste obliekli časť vašej fasády alebo celú fasádu! Zároveň poteší včely a pástia sa hmyz, ako sú motýle a mnoho ďalších. Údržba spočíva v odrezaní uschnutých kvetov. Premýšľajte o tom, aby vaša lezecká ruža zostala prístupná na všetkých poschodiach!

Kedy znížiť vetvičky horolezeckých rastlín?

Údržba popínavých rastlín je jednoduchá. Pre tých, ktorí kvitnú v lete, sú vetvy orezávané v zime. Tí, ktorí kvitnú na jar, sú orezávaní v lete a najmä nie potom, pretože budúcu jar by ste mali byť zbavení kvetov. Prerezávanie vetvičiek zabraňuje tomu, aby sa šplhacia rastlina stala invazívnou, najmä okolo okien a dverí. Pokiaľ nie je vaším najtajnejším prianím, premeniť váš dom na nádherný hrad Spiaci krásu!