Komentáre

Výukový program: recyklujte a vyrábajte sviečky

Výukový program: recyklujte a vyrábajte sviečky

Poznáte kliatbu sviečky, ktorá sa topí iba na jednej strane? A kliatba knôtu, ktorá sa zlomí, keď zostane polovica vosku? Máme riešenie! Technika na opätovné použitie všetkých týchto zvyškov sviečok a poskytnutie druhého života. Je to veľmi jednoduché vďaka tutoriálu Pauliny z blogu Tata Cousette! trvanie : 30 min náklady :dodávky Okolo 3 EUR

Materiál

Budete potrebovať: - zvyšné sviečky - knôty dostatočne dlhé na to, aby ste ich mohli vystrihnúť podľa svojich kvetináčov - sklenené poháre rôznych veľkostí (poháre jogurtu, džemu, atď.) - stará panva - špajle - a novinka: 739781 fréza - ihly - stará látka

Fázy

1. Prvý krok, dosť únavný, musíte rozrezať svoje staré sviečky pomocou noža s nožom: 739781. Chráňte povrch, na ktorý ste rezali, handrou. Malé kúsky sa musia vyrobiť tak, aby bol výsledok homogénny.
2. Potom naplňte poháre kúskami vosku. Vaše poháre musia byť naplnené po okraj, pretože vosk stráca objem, keď sa topí. Nerobte si starosti s rôznymi farbami, budú sa miešať s liatinou. 3. Polovicu naplňte vodou a ponorte do nej poháre. Pri varení dávajte pozor na hladinu vody. Pri varení by nemal byť schopný vstúpiť do pohárov.
4. Priveďte vodu do varu a vosk pravidelne premiešajte pomocou špajlí. Ak hladina príliš klesne, neváhajte pridať viac. 5. Po úplnom roztopení vosku vyberte poháre z vody a dávajte pozor, aby ste sa nespálili. 6. Zmerajte výšku knôtu umiestnením knôtu vedľa nádoby. Ihlu zasuňte do vrtáka v odmeranej výške. 7. Pomocou špajlíkov vytvorte držiak na ihlu. Ponorte knôt a snažte sa ho čo najviac vycentrovať.
8. Nechajte vychladnúť bez toho, aby ste ich pohli.

Nakoniec

Tam idete! Druhý život pre vaše zvyšné sviečky! A vonné sviečky môžete vyrobiť aj pomocou nášho videonávodu!

Vďaka Pauline za jej vytvorenie! Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie vašich sviečok pre domácich majstrov na našej stránke na Facebooku a nájdite ďalšie nápady na našej Pintereste!