Ostatné

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri organizovaní záplaty pre zeleninu

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri organizovaní záplaty pre zeleninu

Dobré alebo zlé združenia? Mnoho odrôd zeleniny má rovnaké výživové požiadavky. Ak ich skombinujete v zeleninovej záhrade, budú sa prirodzene snažiť rozvíjať na úkor ostatných.

Nerobte nesprávne asociácie

- Hrách alebo fazuľa nikdy neusádzajte v blízkosti radov rastlinných cibúľ, ako je cibuľa, cesnak alebo šalotka. - Chard sa nevyvinie, ak ho umiestnite vedľa špenátu. - Šaláty nemajú radi petržlen, ale šalát sa teší spoločnosti reďkoviek. - baklažány a zemiaky citlivé na chrobáky Colorado by mohli viesť k skutočnému rozmnožovaniu týchto nežiaducich druhov hmyzu. - Mrkva nemá rád mätu. - Zemiaky a paradajky súťažia rovnako ako cibuľa a kapusta, ktoré sa už spoločnosti zemiakov už viac nepáčia.

Venujte pozornosť rýchlosti vývoja vašej zeleniny

Niektoré odrody zeleniny, ako sú cibuľové rastliny (cesnak, cibuľa, šalotka), artičoky alebo dokonca pór, si vyžadujú dlhodobú kultiváciu. Monopolizáciou priestoru celé mesiace doslova dusia tých, ktorí sa rýchlo vyvíjajú, ako sú reďkovky a všetky odrody šalátov všeobecne.

Rešpektujte miesto, ktoré vaše rastliny potrebujú

Ak chcete pestovať melóny, melóny, tekvicu alebo tekvicu, nezabudnite, že táto ovocná zelenina si vyžaduje harmonický rozvoj veľkých plôch. O všetkých týchto odrodách sa hovorí, že sú „bežné“. Rastú vo forme plazivej liány, ktorá nesie kvety a ovocie. Liany, ktoré môžu neprimerane rásť. Nájdite všetky chyby, ktorým sa musíte vo svojej záhrade vyhnúť.